ModaJak dopasować strój pana młodego?

Jak dopasować strój pana młodego?

Jak dopasować strój pana młodego?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.04.2011 09:46, aktualizacja: 22.04.2011 10:17

Pan młody powinien być do panny młodej dopasowany. I nie chodzi o to, że powinien być dla niej odpowiedni, uzupełniać jej braki i być gotowym na jej pomoc w tym, z czym sobie nie radzi - to są sprawy oczywiste. Zanim para zdecyduje się na zaręczyny kwestie te na pewno poważnie rozważy. Ale jak już się zdecyduje na zaręczyny i zacznie przygotowania do ślubu, powinna pamiętać o tym, że po sprawach duchowych i charakterologicznych ważny jest także wygląd...

Pan młody powinien być do panny młodej dopasowany. I nie chodzi o to, że powinien być dla niej odpowiedni, uzupełniać jej braki i być gotowym na jej pomoc w tym, z czym sobie nie radzi - to są sprawy oczywiste. Zanim para zdecyduje się na zaręczyny kwestie te na pewno poważnie rozważy. Ale jak już się zdecyduje na zaręczyny i zacznie przygotowania do ślubu, powinna pamiętać o tym, że po sprawach duchowych i charakterologicznych ważny jest także wygląd...

Ważne jest, by na ślubie młoda para była ubrana w dopasowany do siebie wzajemnie sposób. Jest na to kilka rad - dla każdego jakaś się znajdzie. Oto krótki przegląd możliwości na dobrany do panny młodej strój pana młodego. Wybierz ten, który będzie najlepszy dla Was. Bądźcie piękni na własnym ślubie!

Sposób pierwszy - pasujący w szczegółach!

Jest to sposób, w którym - jak nazwa wskazuje - pan młody idealnie pasuje do panny młodej, by jednak to osiągnąć, musi przed ślubem poznać szczegóły ślubnego stroju narzeczonej! Jeśli suknia ślubna jest śnieżnobiała, pan młody także wybiera śnieżnobiałą koszulę do swego garnituru, a jeśli jest w ciepłym odcieniu czy kremowa, on także sięga po koszulę w odcieniu cieplejszym. Gdy panna młoda będzie miała w kreacji kolorystyczne dodatki, pan młody zakłada krawat w ich kolorze i ciągle myśli, jakie założyć spinki do mankietów, by były doskonale dopasowane do stroju swej przyszłej żony.

Jeśli żona będzie występować w kreacji o królewskim przepychu, on także starał się będzie założyć bardzo wyszukany garnitur (ale nie smoking, czy frak, bo te nosić należy jedynie wieczorem).

Sposób drugi - pasujący wystarczająco!

Jest to tzw. złoty środek - gdy pan młody nie przesadza z dopasowaniem swego ślubnego stroju do kreacji panny młodej, ale stara się w jakiś sposób także strojem pokazać, że tworzą razem parę. Na pewno w butonierce umieści zatem kwiaty, jakie panna młoda mieć będzie w ślubnym bukiecie, pamiętał będzie, by jego garnitur i koszula utrzymane były w tonacji pasującej do sukni panny młodej (ciepłej lub zimnej), jednak na tym poprzestanie - starając się, by reszta stroju była po prostu dobrze skomponowana i elegancka. Nie będzie więc nosił różowego krawata, bo panna młoda postanowiła suknię ozdobić różową szarfą lub takiego koloru ma wstążki we włosach.

Sposób trzeci - pasujący inaczej!

Jest to taki sposób, w którym pan młody nie przejmuje się zbytnio strojem panny młodej, a stara się po prostu wyglądać klasycznie elegancko, wychodząc z założenia - i zresztą słusznie - że klasyczna elegancja pasuje do każdego ładnego stroju damskiego. W tej wersji pan młody zakłada na siebie dobry gatunkowo ciemny garnitur, eleganckie buty, białą koszulę, krawat lub muchę, jest zadbany, ogolony, wykąpany - po prostu wygląda ładnie.

Jedynym ustępstwem na rzecz dopasowania stroju - zresztą niewielkim - jest włożenie do butonierki kwiatów, które pasować będą do tych niesionych przez pannę młodą w ślubnej wiązance. Jeśli pan młody będzie piękny, na pewno będzie świetnie pasował do pięknej panny młodej.

(bb)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także