Trwa ładowanie...
d13gcyn

Jak prać puchową kurtkę?

Jak wyprać puchową kurtkę? To pytanie jest dość problematyczną kwestią. Kurtki prane w pralkach ulegają bowiem zniszczeniu lub zniekształceniu, a ręczne pranie generuje problem w postaci długotrwałego suszenia. Jak zatem poradzić sobie z zabrudzoną kurtką puchową?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak prać puchową kurtkę?
Jak prać puchową kurtkę? (Youtube.com)
d13gcyn

Pranie puchowej kurtki

Zanim zabierzesz się do prania swej kurtki, postaraj się odczytać symbole i sugestie dotyczące jej czyszczenia zawarte na metce. Jeśli nie zaznaczono, iż pranie w pralce jest niewskazane dla kurtki, wtedy bez przeszkód możesz skorzystać z tej możliwości. Na metce z pewnością znajdziesz także wskazania dotyczące temperatury, w jakiej należy prać kurtkę. Czym prać puchową kurtkę? Do tego celu najlepiej wybierz specjalistyczne środki piorące do ubrań puchowych. Możesz zastąpić je tańszym zamiennikiem: zwykłymi płatkami mydlanymi.

Metka z ubrania flickr.com
Metka z ubrania

Zanim włożysz kurtkę do pralki, pamiętaj o jej starannym przygotowaniu: pozapinaj dokładnie wszystkie zamki i rzepy. Jakie ustawienia pralki będą optymalne podczas prania puchowej kurtki? Wybierz najdelikatniejszy program dostępny w twojej pralce: najprawdopodobniej będzie to program do prania wełny. Temperatura prania powinna wynosić nie więcej niż 30 stopni. Niewskazane jest pranie puchowej kurtki z innymi rzeczami, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną

Co zrobić, gdy symbole na metce wykluczają pranie w pralce? W takiej sytuacji przygotuj miskę wypełnioną letnią wodą i dolej do niej płyn do prania puchu. Kurtkę zanurz dokładnie w wodzie i pozostaw na 10 minut. Następnie dokładnie wypierz ją poprzez przecieranie ręką warstwy zewnętrznej, zwracając szczególną uwagę na miejsca najbardziej zabrudzone (brzegi rękawów i kołnierz). Po delikatnym i dokładnym praniu, przygotuj druga miskę wypełnioną wodą bez dodatku detergentów i dokładnie wypłucz kurtkę. Możesz wtedy również skorzystać z zabiegu impregnacji, który utrzymuje właściwości termoizolacyjne, oddychające i wodoodporne puchu. W tym celu przygotuj preparat do impregnacji i wlej ilość wskazaną na produkcie do wody i pozostaw w niej kurtkę na 15 minut, a następnie dokładnie ją wypłucz.

pranie Shutterstock.com
pranie

Pamiętaj również o odpowiednim suszeniu puchowej kurtki. Nieodpowiedni sposób suszenia może spowodować jej zniekształcenie. Przede wszystkim nie należy wieszać jej pionowo, na klamerkach, ponieważ puch opadnie na dół kurtki. Najlepiej zatem ułożyć kurtkę płasko, aby puch równomiernie się rozłożył.
Pranie kurtki należy przeprowadzać co najmniej raz w roku: przed lub po sezonie zimowym. Co prawda jest to zadanie dość czasochłonne, ale czas poświęcony na pranie sprawi, że ten element garderoby będzie dobrze wyglądać i służyć przez wiele lat. Możesz oczywiście skorzystać z profesjonalnej pralni. Zainwestujesz w ten sposób więcej pieniędzy, ale zaoszczędzisz również sporo czasu i uzyskasz pewność, że kurtka wyjdzie cało z procedury czyszczenia.

d13gcyn

Podziel się opinią

Share

d13gcyn

d13gcyn