ModaJak ubierać się młodo i modnie

Jak ubierać się młodo i modnie

Jak ubierać się młodo i modnie

29.04.2011 12:55, aktual.: 29.04.2011 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli w codziennym zabieganiu i mnóstwie obowiązków związanych z przygotowaniami do ślubu nie masz czasu na śledzenie ostatnich trendów mody, ale pragniesz jednak wyglądać nowocześnie, poznaj rady stylistów i kilka sprytnych podpowiedzi, dzięki którym nabędziesz wprawy w poruszaniu się po świecie współczesnej mody. Dzięki prostym zasadom dotrwasz modnie do ślubu, a może nawet ułatwią one wybór kreacji ślubnej...

Jeśli w codziennym zabieganiu i mnóstwie obowiązków związanych z przygotowaniami do ślubu nie masz czasu na śledzenie ostatnich trendów mody, ale pragniesz jednak wyglądać nowocześnie, poznaj rady stylistów i kilka sprytnych podpowiedzi, dzięki którym nabędziesz wprawy w poruszaniu się po świecie współczesnej mody. Dzięki prostym zasadom dotrwasz modnie do ślubu, a może nawet ułatwią one wybór kreacji ślubnej...

Dżinsy modne i niemodne. Wiele kobiet zdaje się wyznawać pogląd, że sposobem na modny wygląd jest noszenie dżinsów - w zależności od trendów - są to raz dżinsy jasne, innym razem ciemne, raz krótkie, innym razem nazbyt długie, raz rurki, a teraz mają to być ponownie dzwony.

Niewykluczone, że w tym powszechnym przekonaniu jest nieco racji, nie sposób jednak nie zauważyć, że szereg kobiet w dżinsach wcale nie wygląda modnie, ani młodo. Aby w dżinsach dobrze wyglądać trzeba cieszyć się ładną figurą i starannie wybrać fason. W dodatku spodnie te nie nadają się ani do pracy (w większości wypadków), ani na wyjścia, odpowiednie są tylko na zakupy.

Zamiast dżinsów lepiej wybrać spodnie z innego materiału najlepiej o ciekawym wzorze, to znacznie odmłodzi wygląd mogą być w kratkę, w kwiaty czy dla bardziej zachowawczych osób w paski.

Krótko, długo i kobieco. Po okresie narzucania kobietom mody na mini, ponownie modne mają być bardzo długie spódnice i sukienki - takie, które aż zamiatają ziemię. Następne w kolejce będą zapewne sukienki o długości ¾, później - do kolan.

Cóż, moda jakoś musi się zmieniać. Zamiast ją śledzić lepiej przejrzeć zawartość szafy i sprawdzić przed lustrem, w czym się dobrze wygląda nie każdemu jest bowiem dobrze w mini lub maksi. By nadać wizerunkowi młodego charakteru warto wzbogacić styl o kolorowe koszule czy bluzki bardzo modne są wzory kwiatowe. Dobrze jest odważyć się łączyć wzory paski i kwiatki, kropki i kratki wszystko jest dozwolone, o ile podczas testu przed lustrem wygląda dobrze.

Buty, torby, akcesoria. Okropnie niemodne stało się - jak twierdzą styliści - dopasowywanie torebki do butów - co stanowiło żelazną zasadę elegancji naszych matek i babek. Dziś torebka ma (musi!) być inna niż buty, inaczej zestaw postarza. W dodatku najlepiej, by torebka lub buty były niezwykłe, bajecznie kolorowe, wprost niesamowite. Wysokie szpilki, buty na platformach, w kolorze np. jaskrawopomarańczowym - oto ostatni krzyk mody.

Torebki kopertowe, srebrne, a nawet bardzo dziwne - to się ma nosić. Czapki nazbyt wielkie, chustki we wzory wszelkie (w dodatku wszystkie naraz), biżuteria z filcu... Przepis na młody i modny wygląd to zabawa wzorami, kolorami i fasonami - dla mniej śmiałych - może to być choć wzbogacenie stylu o jedną z tych niezwykłych, odmiennych, kolorowych i szalonych rzeczy.

Jak dotąd moda na lekkie szaleństwo omija kreacje ślubne, bo pannom młodym nie zależy na wyglądzie niepoważnym czy ekstrawaganckim. Jednak, kto wie, może już niedługo zamiast sukien najmodniejsze staną się np. ślubne kombinezony? Tym bardziej że panny młode zaczynają już powoli wplatać elementy mody ulicy do mody ślubnej i np. zaczynają się rozglądać za innym niż białe obuwiem ślubnym - nawet kontrastowym jak czerwone, a efekt jest całkiem udany!

(bb)

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)