Trwa ładowanie...

Jak używać samoopalacza?

Gdy letnie słońce grzeje coraz słabiej, szanse na ładną opaleniznę maleją. Aby utrzymać opalony wygląd skóry, warto sięgnąć więc po kosmetyki brązujące. Samoopalacz to bezpieczny sposób na atrakcyjną opaleniznę.
Share
Jak używać samoopalacza?
Źródło: Thinkstock
d3pmsx3

Gdy letnie słońce grzeje coraz słabiej, szanse na ładną opaleniznę maleją. Aby utrzymać opalony wygląd skóry, warto sięgnąć więc po kosmetyki brązujące. Samoopalacz to bezpieczny sposób na atrakcyjną opaleniznę. Jak korzystać z tego kosmetyku, żeby efekty były jak najbardziej zadowalające?

Samoopalacz to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na słoneczną opaleniznę. Pozwala nam cieszyć się ładnym kolorytem skóry bez narażania jej na negatywne działanie promieniowania UV. Odpowiednio zaaplikowany gwarantuje naturalną opaleniznę, jednak rozprowadzony niewłaściwie pozostawi smugi lub plamy. Z tego właśnie powodu podchodzimy do niego z rezerwą. Wystarczy jednak stosować go umiejętnie i satysfakcja gwarantowana. Oto kilka cennych wskazówek.

Przed użyciem samoopalacza zawsze powinnaś złuszczyć martwy naskórek. Peeling wykonaj na całej powierzchni skóry, którą planujesz „opalać” kosmetykiem. Potem dobrze nawilż skórę balsamem. Samoopalacz rozprowadzi się wtedy równomiernie.

d3pmsx3

Rozprowadzaj samoopalacz kolistymi ruchami, dbając o to, żeby nie ominąć żadnego miejsca. Doskonałym pomysłem są samoopalacze z delikatnym kolorem albo połyskiem. Nakładając taki kosmetyk dokładnie widzisz, gdzie został już zaaplikowany i dzięki temu nie przegapisz żadnego miejsca.

Jeśli używasz samoopalacza w sprayu, rozpylaj go w odległości około 30 cm od ciała, a następnie wetrzyj. Nie daj się zwieść opisom użycia, aplikacja rozpylaczem nie zastąpi odpowiedniego rozprowadzenia kosmetyku dłonią. Warto jest poświęcić chwilę na dokładne rozprowadzenie preparatu, gdyż efekt końcowy zależny jest głównie od tego jak rozetrzesz go na skórze.

Aplikacja samoopalacza na twarzy wymaga wprawy. Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Warto wiedzieć, że aplikację najlepiej rozpocząć od środka twarzy i kierować się ku skroniom, na czoło i brodę. Szczególnie ostrożnie nakładać powinnyśmy kosmetyk przy nasadzie włosów i brwi. Aby opalenizna wyglądała naturalnie, rozprowadź samoopalacz z kości żuchwy także na szyję.

Najlepiej kosmetyki samoopalające nakładać wieczorem, będą miały najwięcej czasu na wchłonięcie. Nie ubieraj się, aż do momentu kiedy kosmetyk całkowicie się wchłonie, unikniesz w ten sposób poplamienia ubrań. Poza tym przez noc powinien ulotnić się specyficzny, dość intensywny zapach samoopalacza i kiedy wstaniesz woń skóry nie będzie już tak drażniąca.

POLECAMY: * Wybierz urodzinowe logo WP!*

d3pmsx3

Podziel się opinią

Share
d3pmsx3
d3pmsx3