UrodaJak zrobić kok z wypełniaczem?

Jak zrobić kok z wypełniaczem?

Jak zrobić kok z wypełniaczem?
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Edyta Maciejczak

30.07.2017 09:35, aktual.: 31.07.2017 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kok to bardzo praktyczna codzienna fryzura i efektowna wieczorna stylizacja. Idealne uczesanie zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjście. Ponadto koki są szybką fryzurą, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Dodają kobiecie uroku i podkreślają piękno.

Kok z wypełniaczem na czubku głowy

Często same próbujemy wykonać efektownego koka, jednak nie zawsze efekt jest zadowalający. Jak sprawić, by kok zawsze wychodził ładny i elegancki? Można wspomóc się dostępnymi na rynku produktami, które nam to ułatwią. Jednym ze sposobów na gładki, stylowy i elegancki kok jest użycie wypełniacza.

Aby zrobić kok z wypełniaczem na czubku głowy, wystarczy mieć włosy do ramion. Rozczesane włosy zbieramy w koński ogon, przeciągamy przez nie wypełniacz i umieszczamy go na gumce u nasady kucyka. Następnie rozprowadzamy włosy na cały wypełniacz tak, aby cały był zakryty. Nakładamy gumkę na włosy okrywające wypełniacz, a pozostałymi pasemkami włosów owijamy wypełniacz dookoła. Owinięte pasma włosów upinamy szpilkami lub wsuwkami. Całość utrwalamy lakierem.

Niski kok z wypełniaczem

Procedura wykonania fryzury jest podobna, jak w przypadku wysokiego koka z wypełniaczem. Włosy zbieramy tym razem tuż nad karkiem, przeciągamy przez nie wypełniacz i umieszczamy na gumce. Włosy powinniśmy równomiernie rozprowadzić po wypełniaczu tak, aby w całości go zakryć. Podobnie, jak w poprzednim przypadku na włosy okrywające wypełniacz nakładamy gumkę, a pozostałe pasemka owijamy dookoła wypełniacza i mocujemy wsuwkami bądź szpilkami.

Kok z wypełniaczem otoczony warkoczem

Z jednej strony oddzielamy 1/4 włosów. Resztę zbieramy w kucyk – obojętnie czy na czubku głowy, czy tuż nad karkiem. Przekładamy przez nie wypełniacz, na którym rozkładamy włosy. Na przykrywające wypełniacz włosy nakładamy gumkę. Wystające kosmyki podpinamy wsuwkami i spryskujemy lakierem do włosów.

Z pozostawionego kosmyka włosów pleciemy dowolny warkocz (kłos, przeplataniec, francuski) i związujemy go na końcu gumeczką. Powstałym warkoczem oplatamy dookoła kok i przytwierdzamy wsuwkami. Dodatkowo możemy utrwalić fryzurę lakierem.

Kok baletnicy z warkoczem

Rozpoczynamy od zebrania włosów w wysoki kucyk. Z kucyka wydzielamy jedno pasmo włosów, przez resztę przekładamy wypełniacz i równomiernie je na nim rozkładamy. Następnie z pozostawionego wcześniej pasma pleciemy warkocz, dobierając kosmyki z włosów pozostawionych na wypełniaczu. Końcówkę warkocza związujemy gumką i ukrywamy pod powstałą koroną. Całość przytwierdzamy wsuwkami do głowy i utrwalamy lakierem.

Kok francuski z wypełniaczem

Do wykonania fryzury niezbędny będzie grzebień z wypełniaczem. Zbieramy włosy z tyłu głowy. Grzebień z wypełniaczem delikatnie wsuwamy w końcówki włosów i zwijamy do wewnątrz w kierunku skóry głowy. Mocujemy grzebień we włosach, wsuwając go tak, aby powstał ścisły kok. Łagodnie rozkładamy włosy wokół wypełniacza, aby był w całości zakryty. Uczesanie mocujemy wsuwkami. Dla uzyskania większego efektu można wpiąć we włosy elegancką ozdobę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także