Jak zrobić pedicure?

Jak zrobić pedicure?

Jak zrobić pedicure?
Źródło zdjęć: © -sxc.hu
30.06.2011 17:00, aktualizacja: 09.01.2012 12:59

Piękne i zadbane stopy są zawsze atutem kobiecej urody. Powinnyśmy o nie dbać przez cały rok, jednak szczególnie latem, kiedy zakładamy bardziej odkryte obuwie, zaczynamy zwracać uwagę na estetykę naszych stóp.

Piękne i zadbane stopy są zawsze atutem kobiecej urody. Powinnyśmy o nie dbać przez cały rok, jednak szczególnie latem, kiedy zakładamy bardziej odkryte obuwie, zaczynamy zwracać uwagę na estetykę naszych stóp. Jak wykonać profesjonalny pedicure w domu?

Zaleca się wykonywanie pedicure raz w miesiącu, raz w tygodniu peeling, a codziennie natłuszczanie kremem skóry stóp. Przy takiej pielęgnacji odwdzięczą ci się pięknym wyglądem.

Wykonanie domowego pedicure nie jest wcale trudne. Jak wykonać je krok po kroku?

Krok 1
Usuń lakier i odżywkę z płytki paznokci – to pierwsza czynność, która przygotuje stopy do dalszych zabiegów.

Krok 2
Zetrzyj zgrubiały naskórek. Zacznij od starcia naskórka na sucho, najlepiej użyć odpowiedniej do tego kamiennej tarki.

Krok 3
Kąpiel dla stóp. Wymocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniej soli lub tabletki zmiękczającej i odprężającej stopy. Moczenie powinno trwać około 20 minut.

Krok 4
Wygładź skórę na piętach i w innych potrzebujących tego miejscach (np. pod palcami) tarką lub pumeksem. Następnie zrób peeling kremowym kosmetykiem do stóp.

Krok 5
Osusz stopy i obetnij paznokcie. Użyj odpowiednich cążków. Paznokcie przycinaj prosto, nie przycinając zbyt boków paznokcia. Opiłuj paznokcie, lekko zaokrąglając brzegi paznokcia. Pamiętaj o zamknięciu płytki po piłowaniu, czyli trzykrotnym przeciągnięciu pilniczkiem w jedną stronę (przykładowo od prawego do lewego brzegu paznokcia).

Krok 6
Nałóż płyn do zmiękczania skórek. Po chwili odsuń je delikatnie drewnianym patyczkiem, postaraj się usunąć z płytki także delikatna narastającą na paznokieć skórkę pełzającą. Jeśli to konieczne obetnij odstające skórki.

Krok 7
Wytrzyj dokładnie paznokcie i pomaluj je lakierem bazowym, może to być kosmetyk z odzywką. Jeśli paznokcie u stóp maja żółtawe zabarwienie wcześniej przetrzyj je polerką o drobnym ziarnie.

Krok 8
Pomaluj paznokcie. Najpierw nałóż lakier bazowy, potem dwie warstwy lakieru. Na końcu zastosuj utrwalacz.

Krok 9
Gdy lakier wyschnie nałóż krem odpowiedni dla skóry stóp. Najlepszym wyborem będzie nawilżający i natłuszczający kosmetyk. Jeśli twoje pięty potrzebują dodatkowej regeneracji sięgnij po specyfik na pękające pięty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (2)