Trwa ładowanie...
Megafon.pl
matt damon
02-12-2013 19:10

Jason Patric walczy o dziecko

Była partnerka Jasona Patrica zdobyła sądowy zakaz zbliżania się aktora do niej.

Jason Patric walczy o dzieckoŹródło: AFP
d3b129c

Była partnerka Jasona Patrica zdobyła sądowy zakaz zbliżania się aktora do niej. Danielle Schreiber jest matką dziecka Jasona Patrica. Obecnie trzyletni już syn aktora, nie został jednak poczęty w sposób naturalny. Gwiazdor filmów "Uśpieni", "Narc" oraz "Alamo" w 2009 roku zgodził się być dawcą spermy, dzięki której miało się spełnić marzenie Schreiber o zostaniu matką. W 2012 roku, kiedy Patric nie był już w związku ze Schreiber, wystąpił do sądu o wspólną opiekę nad dzieckiem.

Sąd jednak uznał go jedynie za dawcę spermy i odmówił przywileju. Aktor apelował i wciąż czeka na powtórne orzeczenie. Tymczasem Schreiber wystąpiła o zakaz zbliżania się aktora do jej osoby i zakaz ten uzyskała na okres roku.

Zakaz został ustanowiony na podstawie maili, wiadomości tekstowych jakie Patric wysyłał przez ostatnie 10 miesięcy do Schreiber, informując ją jakie negatywne skutki może mieć dla dziecka wychowywanie go bez ojca. Teraz nie może komunikować się ani z matką, ani z dzieckiem.

Patric nie jest jednak odosobniony w swojej walce o dziecko. Jego postawę wspierają Ben Affleck, Matt Damon i Mel Gibson, którzy w ramach inicjatywy "Stand Up For Gus" zbierali ostatnio w Los Angeles pieniądze na rzecz aktora.

(Megafon.pl/ma)

d3b129c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b129c