FitnessJędrne uda i pośladki

Jędrne uda i pośladki

Jędrne uda i pośladki
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.09.2009 14:47, aktualizacja: 31.05.2010 20:19

Bez wysiłku fizycznego ciężko o ładne, zgrabne ciało. Ćwiczenia wspaniale modelują sylwetkę. A jeśli zostaną umiejętnie dobrane, poradzą sobie nawet cellulitem. Wspomagane odpowiednią pielęgnacją, w efekcie zapewnią nam świetny wygląd.

Bez wysiłku fizycznego ciężko o ładne, zgrabne ciało. Ćwiczenia wspaniale modelują sylwetkę. A jeśli zostaną umiejętnie dobrane, poradzą sobie nawet cellulitem. Wspomagane odpowiednią pielęgnacją, w efekcie zapewnią nam świetny wygląd.

Pobudzane do aktywności mięśnie poprawiają krążenie krwi i limfy. Zwiększają swoją masę i wpływają na redukcję komórek tłuszczowych. A więc im więcej aktywności, tym większy przyrost mięśni, a przez to szczuplejsze i ładniejsze ciało.

Zestaw ćwiczeń modelujących uda i pośladki:

• Unoszenie ugiętej nogi w górę w tył. W pozycji wyjściowej, stojąc na jednej nodze, drugą unosimy w tył, ciężar ciała utrzymujemy na nodze postawnej. Tułów nieznacznie pochylony w przód, noga wolna wysunięta lub przygotowana do uniesienia, dłonie oparte nad kolanem nogi postawnej. Unieś nogę wyprostowaną lub ugiętą w stawie kolanowym, następnie opuść do pozycji wyjściowej. Podczas uniesienia nogi napięte zostają mięśnie pośladkowe i dwugłowe uda.

• Wypad nogą w bok. Jedna noga jest nogą postawną, to na niej staramy się stabilnie stanąć. Druga odrzucona w bok, delikatnie tylko oparta na stopie, pozycja w szerokim rozkroku. Nogę postawną ugnij w stawie kolanowym, nogę wolną trzymamy opartą o podłoże. Ciężar ciała spoczywa na nodze postawnej. Ramiona skierowane w dół. Podczas uniesienia wolnej od ciężaru ciała nogi w górę nie należy zbyt mocno przenosić tułowia na stronę nogi postawnej. Najlepiej utrzymywać niezmienioną pozycję podczas wykonywania ćwiczenia.

• Stań prosto, dłonie połóż na biodrach. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierćprzysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra razem z całym ciałem. Powtórz 5-7 razy i zmień nogę. • W klęku na przedramionach unieś w tył wyprostowaną w stawie kolanowym nogę. Powolnymi ruchami napinaj mięśnie dwugłowe uda i pośladki, nieznacznie przenosząc nogę w górę i dół. Intensywnie napina się tylna grupa mięśni ud i pośladek.

• Stań w szerokim rozkroku, plecy proste, biodra wysunięte do przodu. Dłonie złącz za plecami. Utrzymując wyprostowany tułów, cały czas patrząc na wprost, powoli obniżaj i unoś do góry całe ciało. Powtórz 10-15 razy.

Specjalistyczne kosmetyki:

Bielenda Perfekcyjne pośladki Sexy Look ( 25 zł)
Brazylijski Lifting Pośladków. Żel podnoszący i modelujący pośladki. Unikalna formuła i kompozycja składników daje szybkie efekty: pośladki zaokrąglone i uniesione, nabierają pięknych kobiecych kształtów, a skóra staje się jędrna i aksamitna w dotyku.

Dr Irena Eris Body Art Serum intensywna kuracja antycellulitowa - ampułki wyszczuplające ( 129 zł)
Ampułki mają dzielenie wzmacniające strukturę skóry, redukujące skórkę pomarańczową i wyszczuplające. Kuracja przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i procesy przemiany materii.

Lirene Body AntyCellulite Program - Serum drenujące uda i pośladki (22 zł)
Kosmetyk stymuluje mikrokrążenie w rejonach objętych cellulitem, co w znaczny sposób przyspiesza wygładzenie nierówności skórnych oraz poprawia elastyczność i jędrność skóry. Wyszczupla sylwetkę, redukując uporczywe krągłości.

Źródło artykułu:WP Kobieta