Blisko ludziKochali się przez 71 lat. Umarli tego samego dnia

Kochali się przez 71 lat. Umarli tego samego dnia

Kochali się przez 71 lat. Umarli tego samego dnia
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Dominika Czerniszewska

19.07.2019 15:52, aktual.: 19.07.2019 17:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych było razem od ponad siedmiu dziesięcioleci. "To niesamowite, byli razem przez 71 lat i teraz są razem w niebie" - mówi rodzina par.

Byli małżeństwem 71 lat

Marilyn Frances DeLaigle i Herbert DeLaigle po raz pierwszy spotkali się w latach czterdziestych, kiedy Frances miała 16 lat, a Herbert 22 lata. Rok po poznaniu mężczyzna oświadczył się w kawiarni w "Waynesboro" w Georgii w Stanach Zjednoczonych, w której pracowała.

"Ciągle widziałam, jak wchodzi i wychodzi, wchodzi i wychodzi, a ja wpatrywałam się w nią. A potem w końcu nabrałem odwagi, by zapytać ją, czy wyjdzie za mnie" - wspominał mężczyzna. W 2018 roku z okazji 70. rocznicy ślubu historię swojego małżeństwa opowiedział w lokalnej telewizji WRDW-TV.

Do ich ślubu prawie nie wyszło. W wywiadzie Herbet wyjaśnił, że przybyli do kościoła godzinę później. "Zawsze się spóźniał" - przyznała Frances. "Ale był kochający, cierpliwy i dobroduszny" - dodała.

Herbert służył w wojsku przez 22 lata, otrzymując wyróżnienia w tym Medal Służby Obrony Narodowej. Natomiast Frances spędziła sześć lat w Niemczech podczas gdy jej mąż służył w wojsku. Wiele lat później Frances była właścicielką i prowadziła tytułową szkółkę "Marilyn" w pobliżu Waynesboro od 1979 do 1984 roku.

12 lipca bieżącego roku, 94-letni Herbert zmarł o 22:00 rano. Dokładnie 12 godzin później zmarła 88-letnia Frances. Para miała sześcioro dzieci, 16 wnuków, 25 prawnuków i trzech praprawnuków.

W oświadczeniu wydanym po śmierci Herberta i Frances rodzina DeLaigle oświadczyła: "To niesamowite, jak byli razem przez 71 lat, a teraz są razem w niebie. Co za niesamowita historia miłosna”.

Źródło: independent.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także