Blisko ludziKonkurs Fresh Faces World 2017

Konkurs Fresh Faces World 2017

Konkurs Fresh Faces World 2017
Źródło zdjęć: © Fot. Karol Makurat
Martyna Wojciechowska

08.06.2017 13:55, aktual.: 14.06.2017 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniu 3 czerwca w galerii Metropolia w Gdańsku odbył się casting do konkursu Fresh Faces World. Licznie przybyli uczestnicy z terenu Pomorza (i nie tylko) zaprezentowali się przed cenionymi jurorami.

W skład jury wchodzili:

1) Maggie Hease - jurorka międzynarodowych konkursów modelingowych, ekspertką w tej branży, właścicielką konkursu Fresh Faces World i agencji Magteam Model Management. Polka, która odniosła ogromny sukces w USA; manager wielu światowych modelek, w tym: Alexy Łuczak i Amandy Streich.

2) Michał Starost - jeden z najbardziej wszechstronnych i uznanych polskich projektantów. Jego kolekcje pokazywano na całym świecie, między innymi w: Madrycie, Barcelonie, Wiedniu, Sankt Petersburgu, Brukseli, Helsinkach, Chicago i New Delhi.
W kreacjach Michała Starosta na grody fotoreporterów zdobyły takie gwiazdy jak: Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Halinka Młynkowa. Jest ulubionym kreatorem znakomitej reporterki BBC Ewy Ewart. Tworzy kreacje podkreślające nie tylko piękno kobiet, ale i ich charakter. Potrafi odkryć w kobie tach co najpiękniejsze - laureat Europejskiej nagrody Haute Couture.

3) Katarzyna Konieczka - tworzy kostiumy sceniczne i do sesji zdjęciowych do takich prestiżowych magazynów i programów jak VOGUE NL, VOGUE IT, VOGUE UK ORAZ I-D Magazine, Top Model. Pracowała dla artystów takich jak, Lady Gaga, Cocorosie, Zombie Boy, Nick Knight, David LaChapelle. Laureatka wielu nagród i wyróżnień od krytyków mody, dziennikarzy i forecaster'ów: Diane Pernet, Robb Young, Lidewij Edelkoort. Znalazła się w czwórce "Most wanted designers 2012"według NOT JUST A LABEL.

4) Marta Pałucka - od 15. roku życia pracuję jako modelka. Jest finalistką polskiej edycji konkursu Elite Model Look 2007, od którego 10 lat t emu zaczęła się jej kariera. W 2015 roku zwyciężyła konkurs Miss World Poland. Na konkursie Miss World 2015 awansowała do top 20 zajmując 14 miejsce.

5) Patryk Wojciechowski - młody, projektant pochodzący z Gdyni, absolwent projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, finalista drugiej edycji Project Runway, laureat nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych za najlepszą kolekcję dyplomową. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami.

6) Anna Czarnowska - producentka w Mental Fly Production a także organizator regionalny castingu Fresh Faces World Gdańsk. Zajmuje się produkcją nietypowych zdjęć, klipów oraz filmów fabularnych, modowych i reklamowych. Jej pracę można podziwiać w polskich i zagranicznych magazynach jak i na ekranach tv. Była modelka, finalistka wielu konkursów miss.

Obraz
© Fot. Karol Makurat

Po pierwszej castingowej prezentacji wybrano grupę kandydatów, która zaprezentowała się w kostiumach kąpielowych a następnie w kolekcjach ubrań projektanta Michała Starosta, a także w zaprojektowanych przez niego butach dla Step by Step. W kolejnym pokazie mogliśmy podziwiać kandydatów w kolekcji projektanta Patryka Wojciechowskiego.

Spośród uczestników castingu wybrano 15 osób, które wezmą udział w półfinale konkursu w Warszawie już w listopadzie. Zwycięzcom castingu wręczono upominki ufundowane przez partnerów wydarzenia m.in. patrona medialnego konkursu portal Wirtualna Polska.

Obraz
© Fot. Karol Makurat

Partnerami castingu Fresh Faces World Gdańsk byli: Galeria Metropolia, Michał Starost, Drukarnia Digital1, Emoli - Patryk Wojciechowski, Mąka i Kawa, Maarwin, Noble Beauty, Cancun, Hito Sushi, Smooth Lashes Studio, Arkesia. Organizator regionalny castingu: Mental Fly Production - Anna Czarnowska.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także