Trwa ładowanie...
18-05-2006 16:00

Kosmetyki w ciąży

Jestem w 7 tygodniu ciąży. Jakich kosmetyków nie mogę stosować, co mam stosować, żeby nie powstały rozstępy?

Kosmetyki w ciąży
dsop2bl
dsop2bl

Witam serdecznie! Mam 28 lat, jestem w 7 tygodniu ciąży, z czego bardzo się cieszę :))
Jest to moja pierwsza ciąża i mam dużo wątpliwości, np. jakich kosmetyków nie mogę stosować, co mam stosować, żeby nie powstały rozstępy, czy warto zainwestować w dobry (drogi) kosmetyk, a jeśli tak, to jaki? I co z piersiami? Jak je pielęgnować? Czy wystarczy systematyczność w stosowaniu kosmetyków? Z góry dziękuję! Pozdrawiam.
Zuza

Rozstępy to nieodwracalne zmiany w skórze, które powstają w wyniku dużego napięcia skóry, np. w czasie intensywnego wzrostu, przybierania masy ciała lub powiększania się brzucha i sutków u kobiet w ciąży.

W tym ostatnim wypadku okolice najbardziej predysponowane do tego typu zmian to również górne części ud i pośladki. Na pewno w powstawaniu rozstępów mają swój udział czynniki genetyczne. Jeśli więc pojawiły się u mamy itp., to tym bardziej należy zwrócić uwagę na profilaktykę.

Zapobieganie rozstępom polega na ujędrnianiu skóry masażami, np. szorstką gąbką wykonujemy okrężne ruchy do uzyskania delikatnego rumienia, zalecam też naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą oraz szereg dostępnych środków, najlepiej z apteki. Przekrój tych kosmetyków jest duży, a wybór jest zależny od Pani upodobań, np. konsystencji czy zapachu.

Środki te doskonale nadają się też do pielęgnacji sutków.

Elżbieta Gołębka

dsop2bl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsop2bl