ycipk-457y3d

Książę William dostał od babki dom!

Królowa Elżbieta II podarowała swemu wnukowi księciu Williamowi na jego 30. urodziny wiejski domek na terenie swej prywatnej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę William dostał od babki dom!
(AP)
ycipk-457y3d

Królowa Elżbieta II podarowała swemu wnukowi księciu Williamowi na jego 30. urodziny wiejski domek na terenie swej prywatnej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii - poinformowały brytyjskie media. Posiadłość Sandringham wielkości ok. 2 tys. hektarów należy do rodziny królewskiej od 1862 roku.

Tradycyjnie rodzina królewska spędza tam święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a na letnie wakacje udaje się do szkockiej posiadłości Balmoral. Znaczne połacie Sandringham dostępne są dla turystów i spacerowiczów, choć nie dla paparazzi, gdy przebywa tam rodzina królewska. Sam pałac też można zwiedzać. Część posiadłości jest wydzierżawiona.

Główny zespół pałacowy wybudowany w stylu edwardiańskim służył za dom Jerzemu V i jego małżonce królowej Marii, którzy sprowadzili się tam po ślubie w 1893 roku. Jerzy VI, pradziad Williama, przyszedł tam na świat w 1895 roku.
Jeszcze jako student na szkockim Uniwersytecie St Andrews książę William otrzymał od babki mały dom na terenie jej posiadłości Balmoral. Jest też właścicielem domku na wyspie Anglesey w północnej Walii, gdzie pełni służbę jako pilot śmigłowca ratunkowego. W Londynie William wraz z żoną mieszkają w Pałacu Kensington.

Z chwilą ukończenia 30. roku życia William wszedł w posiadanie części majątku zapisanego mu przez matkę, księżnę Dianę, ocenianego na ok. 10 mln funtów szterlingów. (PAP)

„Gdyby nie Kate i William, moje dziecko by zginęło”
Kate i William winni plagi rozwodów?
Niebiańskie i najdroższe śluby!

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-457y3d