Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
#ŻYĆLEPIEJ

Łazienka w stylu zen

Nie musisz być mistrzem medytacji albo ćwiczyć jogę, żeby osiągnąć harmonię. Wnętrza, w których przebywasz, mają wielką moc oddziaływania na nastrój i samopoczucie. Podpowiadamy, jak zaaranżować łazienkę zen.
Share
Łazienka w stylu zen
Źródło: Kolekcja Timbre
d13z7m9

Nie musisz być mistrzem medytacji albo ćwiczyć jogę, żeby osiągnąć harmonię. Wnętrza, w których przebywasz, mają wielką moc oddziaływania na nastrój i samopoczucie. Podpowiadamy, jak zaaranżować łazienkę zen.

Po męczącym dniu w pracy nic tak nie odpręża jak relaksująca kąpiel w łazience. Chcesz stworzyć wyjątkowe pomieszczenie, w którym odzyskasz siły witalne i od rana będziesz pełen pozytywnej energii? Pokój kąpielowy w stylu zen to propozycja właśnie dla ciebie.

Poznaj 5 sposobów * marki Tubądzin*na pełne harmonii i piękna wnętrze.

d13z7m9

1. Zen i wszystko jasne

Aranżując łazienkę w stylu zen, zrezygnuj z ostrych i kontrastowych kolorów. Postaw na wyciszające i delikatne barwy – biele, beże, szarości i brązy. Jasne płytki ceramiczne z kolekcji kolekcji All in White, Alabastrino i Timbre stworzą przytulną atmosferę i dodatkowo optycznie powiększą wnętrze. Akcesoria łazienkowe dobierz w takiej samej kolorystyce.

* 2. Minimalizm relaksuje*

Prostota to cechy wyróżniające harmonijne wnętrze. Ceramika powinna być zatem subtelna i prosta. Nie obawiaj się, że łazienka w minimalistycznym stylu zen okaże się nudna. Aranżacja wykorzystująca jednobarwne płytki i minimum dodatków, jest ponadczasowa. W przypadku wnętrza zen doskonale sprawdza się maksyma, którą wypowiedział Ludwig Mies van der Rohe – im mniej, tym lepiej.

d13z7m9

3. Bliżej natury

We wnętrzach czerpiących z filozofii zen ważne są naturalne dodatki, takie jak drewno i kamień. Płytki ceramiczne idealnie odwzorowujące piękno i szlachetność tych materiałów znajdziesz w linii Livingstone.

* 4. Światło na swoim miejscu*

Oświetlenie w łazience zen powinno być zróżnicowane. Oprócz jednej dużej lampy, która rano oświetli wnętrze, zadbaj też o lampki sprzyjające wyciszeniu i równowadze wieczorem. Nie zapomnij również o nastrojowych świecach. Światło we wnętrzu z połyskliwą ceramiką będzie się odbijać w kaflach, a w przypadku matowych płytek uwypukli ich strukturę i charakter.

d13z7m9

* 5. Wielka woda*

Wanna czy prysznic? Ten odwieczny dylemat w łazience zen nie istnieje. Woda ma działanie oczyszczające nie tylko dla naszego ciała, lecz także duszy. Dlatego jeśli chcesz odnaleźć harmonię i spokój, zanurz się w wannie, która może być wolno stojąca lub zabudowana np. subtelną mozaiką. Orzeźwienie natomiast zapewni chłodny strumień wody pod prysznicem.

(fot. Kolekcja Livingstone Graniti)
(fot. Kolekcja Livingstone Sable)
(fot. Kolekcja Ashen)
(fot. Kolekcja Timbre)
d13z7m9

Podziel się opinią

Share
d13z7m9
d13z7m9