Trwa ładowanie...
d2315cc

Literacki Bond powraca

Nowa powieść o przygodach najsłynniejszego tajnego agenta świata 007
zostanie opublikowana w przyszłym roku - poinformowała w piątek rodzinna firma twórcy postaci
Jamesa Bonda, Iana Fleminga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Literacki Bond powraca
(AKPA)
d2315cc

Nowa powieść o przygodach najsłynniejszego tajnego agenta świata 007 zostanie opublikowana w przyszłym roku - poinformowała w piątek rodzinna firma twórcy postaci Jamesa Bonda, Iana Fleminga. Książka, która nie ma jeszcze tytułu, zostanie napisana przez amerykańskiego pisarza Jeffery'ego Deavera. Premierę przewidziano na 28 marca 2011 r., czyli w dzień 103. rocznicy urodzin Fleminga.

Deaver twierdzi, że twórczość Fleminga była dla niego ważna "zarówno pod względem literackim, jak i osobistym".
- (Jego książki) podobały mi się jako wspaniałe historie, ale wyróżniały się także jako niezwykłe przykłady sztuki pisania powieści sensacyjnych - napisał Deaver w komunikacie prasowym.

- Nauczyłem się z książek Fleminga(...) wiele pod względem technicznym: zwięzłości, koncentracji na szczególe, bohaterskich, ale ułomnych postaci, budowania szybkich, konkretnych scen i prostej prozy - podkreślił.

d2315cc

Książki Deavera, który mieszka w Karolinie Północnej, sprzedały się w 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie jego powieści "Kolekcjoner kości" nakręcono w 1999 r. film z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie. Akcja jego powieści o Bondzie ma się rozgrywać współcześnie.

Na całym świecie sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy książek o Jamesie Bondzie.

Na zdjęciu: Daniel Craig, który dwukrotnie wcielał się w Bonda na dużym ekranie.

* NOWY BOND DOPIERO W 2012?*

d2315cc

Podziel się opinią

Share
d2315cc
d2315cc