Trwa ładowanie...

LPP odpowiada Filipowi Chajzerowi

- Koszulka marki Reserved, którą sfotografował pan Filip Chajzer w jednym z naszych salonów, została zaprojektowana, a jej produkcja zlecona w lipcu ubiegłego roku, czyli zdecydowanie wcześniej zanim Pan Filip uruchomił sprzedaż on-line w branży odzieżowej - mówi w rozmowie z WP Kobieta Marta Chlewicka, rzecznik LPP. W ten sposób marka Reserved odpiera zarzuty, że inspirowała się projektem bluzy Filipa Chajzera.

Share
LPP odpowiada Filipowi Chajzerowi
Źródło: East News
d4mqi4h

Filip Chajzer zamieścił w sieci zdjęcie, na którym ubrany w bluzę własnego projektu trzyma w rękach t-shirt Reserved z niemal identycznym wzorem i podpisem. Dziennikarz opatrzył je komentarzem: "Wchodzę do Reserved w mojej ulubionej bluzie TAKA AKCJA i co widzę? Małe xero”. Dziennikarz wyjaśnił, że nie przeszkadza mu fakt, że marka mogła się zainspirować jego pomysłem. - Zrobiło mi się bardzo miło, że taka duża firma - właściwie wielki koncern - postanowił się zainspirować? Może wpadli na to równolegle, nie mam pojęcia. Nie mam jakiegoś wielkiego żalu, a wręcz przeciwnie – jest mi miło, że byłem źródłem inspiracji dla wielkiej firmy, jaką jest LPP - komentował w rozmowie z WP.

Chajzer wyjaśnił, że projekt bluzy jego własnej marki Taka Akcja ujrzał światło dzienne w grudniu ubiegłego roku. Rzecznik LPP wyjaśnia natomiast, że Reserved swój t-shirt projektowało już w lipcu. - Koszulka marki Reserved, którą sfotografowałp pan Filip Chajzer w jednym z naszych salonów, została zaprojektowana, a jej produkcja zlecona, w lipcu ubiegłego roku, czyli zdecydowanie wcześniej zanim pan Filip uruchomił sprzedaż on-line w branży odzieżowej - tłumaczy Chlewicka, rzecznik LPP. Filip Chajzer twierdzi, że pojawienie się podobnego projektu Reserved akurat w tym czasie jest ciekawe o tyle, że marka dziennikarza odnotowuje teraz sukces.

d4mqi4h

Internauci zwrócili uwagę, że rysunek Fiata 126p i napis "Mały, ale wariat" są uniwersalne, popularne i chętnie wykorzystywane przez marki. To samo mówi LPP.
- Podobnie jak wielu internautów, którzy komentują sprawę, pragnę bardzo wyraźnie zaznaczyć, że motyw obecny zarówno na naszej koszulce, jak i na bluzie marki należącej do Pana Filipa, jest powszechnie znany i od wielu lat wykorzystywany, również przez brandy należące od LPP - dodaje rzecznik. - W związku z powyższym, jakiekolwiek sugestie dotyczące plagiatu z naszej strony, czy nawet inspiracji modelu Reserved projektem pana Filipa, są niezgodne z prawdą i godzą w wizerunek naszej firmy.

d4mqi4h

Podziel się opinią

Share
d4mqi4h
d4mqi4h