Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
magdalena środa

Magdalena Środa trafi na ring

Share
Magdalena Środa trafi na ring
Źródło: ONS.pl
d2rrm6o

Gościem kolejnego „Ringu Medialnego” organizowanego przez Podyplomowe Studia Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim będzie prof. Magdalena Środa, która poprowadzi wykład i dyskusję zatytułowane „Wolność, równość, solidarność”.

Spotkanie odbędzie się 16 maja o godzinie 11:30, w Sali Wielkiej Zachodniej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ul. Joliot-Curie 15.

d2rrm6o

Profesor Magdalena Środa jest znanym etykiem i filozofem, do jej zainteresowań w obrębie tych dziedzin należą szczególnie – historia idei etycznych, etyka stosowana i filozofia polityczna. Prof. Magdalena Środa zajmuje się również problematyką kobiecą, wyznaje poglądy feministyczne. Jest współpracownikiem „Gazety Wyborczej”, na łamach której publikuje felietony, redaktorem „Przeglądu Filozoficznego” i sekretarzem pisma „Etyka”. W 2004 roku pełniła funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

Wolność, równość, solidarność – te dobrze znane kategorie myśli socjologicznej, filozoficznej i politycznej, towarzyszą ludzkości od dawien dawna, były i są przedmiotem dociekań naukowców. Nieustanna popularność powyższych haseł wiąże się z ich mocą – stoją na straży ludzkiej niezależności i ładu, bronią przed niechcianym naciskiem.

Wydawać się może, że już wszystko o nich powiedziano, a jednak ciągle intrygują, pokazują swoje nowe oblicze. W najbliższym czasie nie umkną uwadze prof. Magdaleny Środy, która w atmosferze wolności słowa, równości i solidarności z publicznością, wygłosi „ringowy” wykład.

Ideą otwartych konferencji, nazwanych "Ringiem medialnym", jest danie szansy wszystkim zainteresowanym na spotkanie z najznamienitszymi gośćmi – współpracownikami Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations, wybitnymi specjalistami w dziedzinach – public relations, dziennikarstwo oraz komunikacja społeczna.

d2rrm6o

Podziel się opinią

Share
d2rrm6o
d2rrm6o