UrodaMakijaż dla dalekowidza

Makijaż dla dalekowidza

Makijaż dla dalekowidza
04.05.2007 11:14, aktualizacja: 01.08.2017 11:43

Jeśli stosujesz makijaż na co dzień, wiesz, że jego wykonanie nie jest rzeczą łatwą. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy okazuje się, że swój makijaż musisz dostosować do szkieł korekcyjnych.

Jeśli stosujesz makijaż na co dzień, wiesz, że jego wykonanie nie jest rzeczą łatwą. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy okazuje się, że swój makijaż musisz dostosować do szkieł korekcyjnych. Znacznie wpływają one na twój wygląd, a przede wszystkim na wygląd zrobionego przez ciebie makijażu.

Jeśli chciałabyś, aby twój makijaż zawsze był udany, powinnaś zrobić go po prostu bardzo precyzyjnie. Skorzystaj z kilku wskazówek i także zza szkieł wyglądaj pięknie.

Okulary dalekowidza powiększają strefę oka. Zwiększa się widoczność porów, ewentualnych zmarszczek i zaciemnień wokół oka. Tak więc makijaż, który zrobisz, musi być wyjątkowo dokładny. Sklejonych rzęs czy krzywo narysowanej kreski, nawet jeśli w innych wypadkach zostałyby niezauważone, na twoim oku nie da się ukryć.

Korektor przede wszystkim

Aby rozjaśnić zaciemnienia pod okiem, zastosuj korektor. Razem z podkładem właśnie w okolicy oka powinien być nałożony bardzo oszczędnie i dokładnie wklepany. Rozetrzyj koniecznie granice nałożonego kosmetyku, aby makijaż wyglądał naturalnie.

Wyrzuć perłowe cienie

Tobie polecane są cienie ciemne i matowe. Wybierz dla siebie odpowiedni kolor, kierując się barwą tęczówki. Twoja paleta to kolory matowe i nasycone.

Spróbuj szarości, grafitu, granatu, czerni, czekoladowego brązu, śliwki, fioletu. Zawsze, niezależnie od koloru tęczówki, możesz zastosować matowe, neutralne barwy. Doskonale sprawdzi się beż jako najbezpieczniejszy kolor w makijażu -jest zbliżony do koloru skóry i delikatnie tylko poprawia jej wygląd. Nie wymaga precyzyjnego nakładania, oszczędza więc cenny, szczególnie rano, czas.
Wewnątrz dolnej powieki narysuj czarną kreskę. Zrób to kredką o mocno skoncentrowanym pigmencie, odporną na wodę. Doskonały będzie do tego kajal. Oko dalekowidza powiększane przez działanie szkieł, zmniejszy się delikatnie dzięki jej użyciu.

Na rzęsach delikatny tusz

Rzęsy pomaluj wyjątkowo czysto i precyzyjnie. Nakładaj niewielką ilość tuszu, tak aby efekt makijażu był subtelny. Stosuj mascary przedłużające lub przedłużająco-podkręcające. Po ich pomalowaniu rozczesz rzęsy odpowiednim grzebykiem.

W twoim przypadku makijaż oka jest bardzo ważny. Podczas rozmowy z osobą noszącą okulary właśnie na oczach skupia się cała uwaga rozmówcy. W związku z tym idealnie byłoby, gdybyś podkreślała kolorem także usta. Dzięki temu uzyskasz harmonię wizerunku.

Brwi pod kontrolą

Jeśli oprawki twoich okularów nie zasłaniają brwi, zadbaj o to, aby były w odpowiednim kształcie i kolorze. Najlepiej w odcieniach brązu (dla blondynek w jasnym, dla brunetek ciemnym brązie). Nie powinny być nadmiernie zwężane ani też za szerokie. Wyważony kształt nada twojemu spojrzeniu lekkości.

Jeśli nie radzisz sobie sama z ich korektą, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanej kosmetyczki.