UrodaMakijaż dla przeziębionych

Makijaż dla przeziębionych

Makijaż dla przeziębionych
Źródło zdjęć: © 123RF
07.02.2013 16:07, aktualizacja: 17.11.2013 10:55

Gdy atakuje nas grypa czy zwykłe przeziębienie, cierpi na tym nie tylko nasz organizm, ale i wygląd. Przesuszona skóra, czerwony nos, opuchnięte oczy i spierzchnięte usta nie dodają urody. Jeśli pomimo choroby musimy wyjść z domu, warto wykorzystać kilka sztuczek i ukryć infekcję pod odpowiednio wykonanym makijażem.

Gdy atakuje nas grypa czy zwykłe przeziębienie, cierpi na tym nie tylko nasz organizm, ale i wygląd. Przesuszona skóra, czerwony nos, opuchnięte oczy i spierzchnięte usta nie dodają urody. Jeśli pomimo choroby musimy wyjść z domu, warto wykorzystać kilka sztuczek i ukryć infekcję pod odpowiednio wykonanym makijażem. KROK 1: Korektor, podkład i puder

Te trzy kosmetyki to podstawa udanego makijażu. Korektor z powodzeniem ukryje wszelkie zaczerwienienia i sińce pod oczami, dlatego nie powinno go zabraknąć w twojej kosmetyczce. Równie ważny jest właściwie dobrany podkład, który wyrówna koloryt skóry, a dzięki swoim składnikom dodatkowo ją nawilży.

- Podczas choroby tracimy dużo wody, przez co nasza skóra staje się szorstka i napięta. Oprócz silnie nawilżającego kremu, powinnyśmy w tym czasie stosować podkład o podobnych właściwościach, który oprócz efektu krycia, odżywi skórę. Podkład mineralny Golden Rose zawiera masło Shea, olejek Macadamia, skwalen i olejek jojoba - składniki zapewniające jedwabistą cerę. Taki kosmetyk jest lekki, nie zatyka porów i pozwala skórze oddychać – mówi wizażystka marki Golden Rose, Agnieszka Sęczkowska.

Zwieńczeniem pierwszego kroku w makijażu jest puder. Tu również z powodzeniem możemy użyć pudru mineralnego, który chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

KROK 2: Wodoodporny tusz i kredka

Gdy mamy katar i gorączkę, oczy zaczynają łzawić, a nasz codzienny makijaż oczu rozmywa się po paru minutach. Na ratunek przychodzą nam wodoodporne kredki i tusze. Do dyspozycji mamy również cienie do oczu, choć tych, trzeba używać z rozwagą.

- Przy zaczerwienionej skórze, lepiej unikać różowych i fioletowych cieni, które sprawią, że będziemy wyglądać na bardziej zmęczone. Bardzo ciemny makijaż uwydatni z kolei sińce pod oczami, dlatego lepiej z niego zrezygnować. Kolory, które sprawdzą się w makijażu dla przeziębionych to neutralne barwy, rozjaśniąjące twarz – radzi Agnieszka Sęczkowska.

KROK 3: Ochronna pomadka

Nasze usta również cierpią podczas choroby. Spierzchnięte wymagają ciągłej pielęgnacji w postaci natłuszczania. Tu idealnie sprawdzą się pomadki ochronne, których powinnyśmy używać nie tylko w czasie przeziębienia, ale również gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej zera.

Jeśli nie możesz obejść się bez kolorowej pomadki, użyj takiej, która zawiera składniki nawilżające, np. którejś z nowej serii pomadek Golden Rose Ultra Rich Color zapewni ustom supernawilżenie, a jednocześnie pokrywa je nasyconym kolorem, który utrzymuje się przez cały dzień.

Źródło artykułu:Informacja prasowa