UrodaMakijaż jak Rihanna

Makijaż jak Rihanna

Makijaż jak Rihanna
Źródło zdjęć: © AP

02.01.2008 15:10, aktual.: 31.05.2010 17:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rihanna doskonale poznała atuty swojej twarzy, świetnie więc wie, w jakim makijażu najlepiej się prezentuje. Pięknie wykrojone usta pozwalają na akcentowanie ich nie tylko połyskiem, ale też kolorem. Najczęściej jednak pojawia się w makijażu z mocno zaznaczonymi oczami.

Rihanna doskonale poznała atuty swojej twarzy, świetnie więc wie, w jakim makijażu najlepiej się prezentuje. Pięknie wykrojone usta pozwalają na akcentowanie ich nie tylko połyskiem, ale też kolorem. Najczęściej jednak pojawia się w makijażu z mocno zaznaczonymi oczami.

Makijaż rozpoczynamy od rozprowadzenia rozświetlającego podkładu, kolor powinien być dostosowany idealnie do karnacji. Rozświetlające właściwości podkładu doskonale odmładzają cerę. Połysk sprytnie odejmuje lat.

Podkład przypudrowano bardzo oszczędnie. Wykonano to dla umożliwienia późniejszego nakładania kosmetyków, takich jak na przykład róż, jednak w najmniejszej ilości, w jakiej to możliwe.

Dla uzyskania trwałości makijażu oka na powieki zaaplikowano bazę polecaną pod cienie. Bazę tę rozprowadza się opuszkami palców, delikatnie pudruje, a następnie i nakłada ostateczny kolor cienia.

Makijaż oczu został wykonany w odcieniach brązu i czerni. W pierwszym kroku na całą powiekę nałożono brązowy cień, rozcierając go delikatnie ponad załamanie powieki. Cień zaaplikowano pacynką, a następnie delikatnie roztarto pędzelkiem, dodając mu lekkości i łagodząc kontury.

W drugim kroku obrysowano oczy czarną kredką. Okonturowano je dokładnie, włącznie z wewnętrznym kącikiem. Na wcześniej narysowany kredką kontur nałożono czarny matowy cień do powiek. Cień ten rozprowadzono gąbeczką do rozcierania (można to zrobić także sztywnym pędzelkiem). Ciemny cień na konturze kredki zaaplikowano obficie na górnej i na dolnej powiece.

RZĘSY JAK SKRZYDŁA MOTYLA
Rzęsy wytuszowano czarną mascarą mocno pogrubiającą. Tusz nałożono w dwóch warstwach. Między ich nałożeniem odczekano chwilę, aby poprzednia była już całkowicie sucha.

Na policzki, w miejscu tradycyjnego nakładania różu, naniesiono pędzlem puder brązujący. Puder w ciemnym odcieniu modeluje kształt twarzy i podkreśla jej złocisty koloryt. Puder ten nałożono także na bocznych partiach czoła dla odpowiedniego wymodelowania owalu twarzy.

Tuż ponad górną wargą zaaplikowano odrobinę rozświetlającego korektora. Ten zabieg optycznie powiększa usta i nadaje im objętości. Rozświetlający kosmetyk musi zostać nałożony oszczędnie, a potem jak najdokładniej wklepany w podkład. Usta obrysowano neutralnym odcieniem konturówki (delikatny beż), a następnie pokryto błyszczykiem w kolorze transparentnego beżu.

Przykładowe kosmetyki do wykonania makijażu:

Podkład: AA Jedwabisty Podkład rozświetlający - 14,50 zł
Cień brązowy: Joko Virtual 078 – 8 zł
Cień czarny: Rimmel – 16 zł
Puder brązujący: Nouba – 70 zł
Kredka: Soraya – 9 zł
Tusz: ArtDeco Perfect Color Mascara cream – 55 zł
Konturówka: Gosh Lipliner sienna - 16 zł
Błyszczyk: Art Deco Brilliant lip Gloss 25 – 61 zł
Pędzel do pudru brązującego: Sephora Professionnel – ok. 40 zł

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także