UrodaMakijaż Kasi Tusk

Makijaż Kasi Tusk

Makijaż Kasi Tusk
Źródło zdjęć: © AKPA
02.08.2007 15:21, aktualizacja: 31.05.2010 17:38

Makijaż Kasi Tusk jest kombinacją fioletu, różu i szarości. W takiej kolorystyce dobrze jest większości kobiet w naszej strefie klimatycznej.

Makijaż Kasi Tusk jest kombinacją fioletu, różu i szarości. W takiej kolorystyce dobrze jest większości kobiet w naszej strefie klimatycznej.

Twarz w pierwszym kroku pokryto odpowiednią bazą pod makijaż twarzy. Nałożono ją opuszkami palców na całej powierzchni, omijając skórę tuż pod oczami. Baza może być z powodzeniem stosowana na powiekach, dla uniknięcia zbierania się cienia.

W kolejnym kroku na całej twarzy równomiernie rozprowadzono dobrze kryjący podkład. Ze względu na koloryt cery modelki, podkład jest mieszaniną beżu i różu. Podkład o chłodnym odcieniu jest dość powszechnie polecanym kosmetykiem do makijażu ze względu na wyjątkowo naturalny efekt makijażu.

Twarz przypudrowano sypkim pudrem wykończeniowym, następnie skórę lekko przyprószono pudrem o właściwościach rozświetlających.

Kości policzkowe zostały podkreślone kosmetykiem w odcieniu jasnego różu. Kolor jest mało nasycony, jednak nawet delikatne muśnięcie różem pozwala ożywić twarz i wymodelować jej kształt. Kosmetyk został starannie rozprowadzony pędzlem na kościach policzkowych

Oczy pomalowano cieniami do powiek w kolorze bieli, fioletu i szarości. Najpierw na cała górną powiekę nałożono biały matowy cień do powiek – wyrównał on koloryt powieki i rozświetlił spojrzenie. Następnie na 1/2 górnej powieki rozprowadzono fioletowy cień. Został nałożony także poza ruchomą powieką - pod skosem, w kierunku skroni. Ten zabieg makijażowy sprytnie unosi zewnętrzny kącik oka i wyostrza spojrzenie. Zaaplikowano go także na dolnej powiece tuż przy linii rzęs. Szary cień nałożono przy linii rzęs górnej powieki i w zewnętrznym kąciku oka, aż do załamania powieki. Taki sposób nałożenia kosmetyku intensyfikuje makijaż i czyni go bardziej wieczorowym.

MAKIJAŻ JAK JENNIFER LOPEZ Kolejnym krokiem w makijażu oka było obrysowanie oka kredką, kajal ma kolor grafitowy. Kreska na górnej powiece poprowadzona została na długości 3/4 powieki, lekko uniesiona w zewnętrznym kąciku. Kredkę nałożono także w wewnętrznej części dolnej powieki. Rzęsy wytuszowano mascarą przedłużającą. Wystarczyła jedna warstwa tuszu.

Brwi ułożono i nabłyszczono stylizatorem w żelu. Doskonale zdaje egzamin w makijażu brwi o „niesfornych włoskach”. Uporządkowuje je i nadaje im ładną linię.

Usta zostały pokryte błyszczykiem w kolorze jasnego różu. Makijaż ust jest dzięki temu delikatny, świetlisty i wygląda naturalnie.

Kolorystyka makijażu oczu ust i skóry jest odpowiednio dostosowana. Szarość jest kolorem, który świetnie komponuje się w wielu zestawieniach. Z fioletem wygląda wyjątkowo harmonijnie. Makijaż współgrają ze strojem, a to szalenie ważne szczególnie w wizerunku na „większe wyjścia”.

Propozycje kosmetyków do makijażu (ceny ze sklepów internetowych)

Baza: Lumene Beauty Base - 30zł, Sephora Base de Teint – 30 zł
Podkład: Eveline Finish Show – 9 zł,
Róż: Isa Dora Perfect Powder Rouge 01 – 55 zł
Cienie: Fioletowy: L’Oreal Color Appeal 309 – 30 zł. Gosh 255 – 20 zł; biały: Manhattan 11 – 19 zł, Deborah 04 – 29 zł
Kredka: Maybelline Express – 19 zł,
Tusz: Soraya Super Long&Curl – 10 zł, Gosh 2step – 35 zł
Usta: Isa Dora Perfect Moisture Lipstick 08 – 47 zł

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także