UrodaMakijaż na stałe

Makijaż na stałe

Makijaż na stałe

12.01.2010 12:53, aktual.: 29.05.2010 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prowadzisz aktywny tryb życia? Zamiast spędzać poranek na wykonywaniu makijażu wolałabyś dłużej pospać? Chciałabyś poprawić kontur ust lub brwi? Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność nie tylko dzięki możliwości delikatnego podkreślenia urody, ale również zamaskowania blizn pooperacyjnych czy przebarwień.

Prowadzisz aktywny tryb życia? Zamiast spędzać poranek na wykonywaniu makijażu wolałabyś dłużej pospać? Chciałabyś poprawić kontur ust lub brwi? Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność nie tylko dzięki możliwości delikatnego podkreślenia urody, ale również zamaskowania blizn pooperacyjnych czy przebarwień.

Dla kogo?

Makijaż permanentny pozwala podkreślić kształt ust, oczu czy brwi oraz zmniejszyć widoczność defektów, które spędzają nam sen z powiek – blizn po operacjach bądź oparzeniach, przebarwień skóry, braku brwi po zabiegach chemioterapii. To również doskonałe rozwiązanie dla kobiet po mastektomii i rekonstrukcji piersi, pozwala bowiem na „narysowanie” brodawek.

Przed, w trakcie i po zabiegu

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z kosmetyczką, wykonany zostanie wówczas wstępny makijaż dostosowany do naszych wymagań i preferencji kolorystycznych. Konieczna jest również wizyta u lekarza, który przepisze lek przeciwwirusowy – po zabiegu u niektórych osób może pojawić się opryszczka. W przypadku makijażu permanentnego ust warto przed zabiegiem wykonać peeling i przez kilka dni stosować nawilżającą pomadkę – jeśli naskórek warg będzie spierzchnięty, rozmieszczenie barwnika może być nierównomierne. W trakcie zabiegu naskórek nakłuwany jest cienką igłą, za pomocą której wprowadzany jest ziołowy barwnik – głębokość nakłucia nie przekracza 1,2 mm, nie występuje więc ingerencja w skórę właściwą. Zabieg jest dość bolesny, dlatego też kosmetyczka stosuje maść znieczulającą, oraz czasochłonny – np. wykonanie konturu oczu trwa 2-3 godziny.

Po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna i zaczerwienienie, które jednak znikają już na następny dzień, a makijaż może wydawać się zbyt intensywny. Pojawiają się również strupki, które złuszczają się po 4-5 dniach. Intensywność makijażu zmniejsza się wówczas o 40-50%, po upływie 2 tygodni niezbędna jest więc kolejna wizyta, w trakcie której wykonywana jest korekta. Możliwe jest również poprawienie makijażu, z którego nie jesteśmy zadowolone – barwniki w kolorze skóry maskują wszelkie niedociągnięcia i nierówności. Między innymi na skutek naturalnego procesu złuszczania się naskórka makijaż stopniowo blednie, aż do całkowitego zaniku po 4-5 latach. Z tego też powodu po około 2 latach należy ponownie odwiedzić gabinet kosmetyczny, aby uzupełnić barwniki i przywrócić wyrazistość makijażowi. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać stosowania tradycyjnych produktów do pielęgnacji – używamy wyłącznie tych, które zaleciła nam kosmetyczka. Natomiast przez co najmniej 2 tygodnie musimy zrezygnować z sauny,
solarium, basenu oraz ekspozycji na promienie słoneczne (filtry nie są wystarczające!) bądź mroźne powietrze.

Efekty uboczne i przeciwwskazania

Makijaż permanentny wykonany w profesjonalnym salonie nie niesie ze sobą żadnego ryzyka – uczulenie na naturalne barwniki ma miejsce bardzo rzadko, a zagrożenie infekcją wirusową nie występuje, jeśli stosowane są sterylne igły i jednorazowe rękawiczki. Należy jednak pamiętać, że nie każda osoba może poddać się takiemu zabiegowi – przeciwwskazaniami są: ciąża, karmienie piersią, łuszczyca, infekcje bakteryjne i wirusowe (zarówno skóry, jak i grypa czy przeziębienie), choroba nowotworowa, cukrzyca, skłonność do stanów zapalnych spojówek oraz przyjmowanie leków sterydowych.

Cena zabiegu

Cena makijażu permanentnego jest zróżnicowana w zależności od tego, który element wyglądu chcemy podkreślić. Wykonanie konturu i wypełnienia ust kosztuje 800-1000 zł (samego konturu około 600 zł), konturu oczu (górnej i dolnej powieki) – 550-800 zł, brwi – 700-800 zł. Korekta po 2 tygodniach i 2 latach jest najczęściej wliczona w cenę zabiegu. Pamiętajmy o tym, że makijaż permanentny służy jedynie podkreśleniu naturalnej urody. Nie zastąpi tuszu do rzęs czy cieni do powiek, które nawet po jego wykonaniu wciąż powinny znajdować się w naszej kosmetyczce.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)