UrodaMakijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.09.2007 13:16, aktual.: 31.05.2010 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doskonały dla wszystkich, którym brak czasu na codzienne zabiegi kosmetyczne. Zamiast spędzać długie minuty, malując się przed lustrem, można szybciej wyjść z domu, wypić jeszcze jedną kawę albo po prostu dłużej pospać. Z drugiej strony, przez kilka lat nic się nie zmieni i trzeba przyzwyczaić się do tego, że nowy wizerunek wkrótce stanie się starym i może się zwyczajnie znudzić.

Doskonały dla wszystkich, którym brak czasu na codzienne zabiegi kosmetyczne. Zamiast spędzać długie minuty, malując się przed lustrem, można szybciej wyjść z domu, wypić jeszcze jedną kawę albo po prostu dłużej pospać. Z drugiej strony, przez kilka lat nic się nie zmieni i trzeba przyzwyczaić się do tego, że nowy wizerunek wkrótce stanie się starym i może się zwyczajnie znudzić.

Makijaż permanentny czyli...

Dobry makijaż permanentny nie powinien być widoczny. Jest on niczym innym, jak korekcją, która ma podkreślić zalety i ukryć wady. Powinien wyeksponować naturalne walory twarzy w niezwykle subtelny sposób. Kamufluje to, co pragniemy ukryć i uwydatnia to, czym chcemy się pochwalić.

Nie jest to makijaż wieczorowy, czyli intensywny, ale bardzo delikatny i może stanowić bazę pod dalsze zabiegi upiększające. Sam zabieg polega na wprowadzeniu barwnika do głębszych warstw naskórka. Stosując jedną lub kilka igieł kosmetyczka narysuje odpowiednie linie, wypełni dopasowanymi do cery kolorami wybrane miejsca. Zabieg wykonuje się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Powiększyć oko, poprawić brwi

Dzięki niemu możemy nadać brwiom kształt, osiągnąć efekt optycznego pogrubienia i wydłużenia, brwi stają się też równe i regularne. Delikatna konturówka sprawi, że usta staną się pełniejsze i bardziej wyraziste. Dzięki koloryzacji naniesionej na skórę u nasady rzęs, można uzyskać wrażenie, iż są one gęste i długie.

Można narysować kreski na dolnej i górnej powiece, które optycznie powiększą lub, w zależności od potrzeb, zmniejszą oczy. Ten rodzaj makijażu może również tuszować blizny, plamy, wszelkie zmiany skórne czy inne niedoskonałości natury.

Dla kogo

Jest to zabieg dla wszystkich pań, które nie mają czasu na codzienne malowanie się, chcą od razu po przebudzeniu wyglądać ładnie i świeżo, bez konieczności wykonywania długich zabiegów upiększających.

Polecany jest także kobietom aktywnym, które uprawiają sport, bo przecież kreski makijażu permanentnego nie spłyną od wody czy potu. Jest również doskonały dla „okularnic” pań noszących szkła kontaktowe, które mają problemy ze wzrokiem i wykonanie makijażu sprawia im trudność. Może być alternatywą makijażu konwencjonalnego dla kobiet, które maja problemy z uczuleniem na kosmetyki oraz tych, które na dłużej chcą poprawić swoją urodę.

Nie można go stosować w czasie ciąży, przeciwwskazaniem będą również m.in przebyte choroby gałki ocznej, częste problemy z zapaleniem spojówek czy tendencje do innych chorób oczu. W gabinecie należy również poinformować o przyjmowanych lekach.

Permanentny czyli na zawsze?

Jeden zabieg wystarczy na kilka lat; w zależności od rodzaju cery powinien wytrzymać od dwóch do pięciu. W kilka godzin po zabiegu make-up będzie bardzo intensywny, jednak w ciągu paru tygodni kolory się unormują i dopiero wtedy będzie można go obiektywnie ocenić i zobaczyć, czy nie ma żadnych nieefektownych niedociągnięć. Bezpośrednio po wykonaniu może się wydawać bardzo nienaturalny, ale nie należy się tym przejmować. Można zacząć się niepokoić, gdy wciąż jest nieatrakcyjny w kilka tygodniu po zabiegu.

Wady

Jest drogi. Kosztuje od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Jest wprawdzie wydatkiem jednorazowym i powinien wystarczyć na kilka lat, jednak gorzej, gdy się nie spodoba czy szybko znudzi. Zdarza się również, że już po paru miesiącach trzeba dokonać korekty, gdy np. kreski zaczną blaknąć, a nie każdy gabinet przyjmuje reklamację.

Dlatego należy bardzo ostrożnie wybierać salon, w którym wykonamy makijaż permanentny, trzeba również mieć pewność, iż osoba, która go wykona, zrobi to w pełni profesjonalnie i zgodnie z naszymi potrzebami i gustem.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także