Trwa ładowanie...
d29jnpe
d29jnpe

Minimalistka z wyboru

Niedawno napisała do mnie Paula. Dziewczyna, której nie po drodze z trendami. Studiuje i pracuje jednocześnie. Nie ma zbyt wiele czasu, by poświęcić się modzie. Zazwyczaj zakłada na siebie, co wpadnie jej w ręce i nie zastanawia się nad tym czy dobrze wygląda. Jak sama stwierdziła -najważniejsze to nie straszyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d29jnpe

Niedawno napisała do mnie Paula. Dziewczyna, której nie po drodze z trendami. Studiuje i pracuje jednocześnie. Nie ma zbyt wiele czasu, by poświęcić się modzie. Zazwyczaj zakłada na siebie, co wpadnie jej w ręce i nie zastanawia się nad tym czy dobrze wygląda. Jak sama stwierdziła - najważniejsze to nie straszyć.

„Mam trudną sylwetkę. Mam wąskie ramiona i szerokie biodra. Dzięki Bogu mam talię i jestem wysoka. Dotychczas nie miałam czasu, żeby myśleć o tym, co na siebie założyć. Ale jest wiosna, a ja poznałam chłopaka i chcę mu się podobać. Nie lubię mocnych kolorów. Najbardziej kocham kolor czarny. Nie przepadam też za falbanami i kwiatami. Wydaje mi się, że wyglądam w nich jak tancerka flamenco.”

Która kobieta nie chciałaby podobać się swojemu mężczyźnie? Ja takiej nie znam. Każdy chciałby. Faceci też chcą podobać się swoim partnerkom. Przynajmniej coraz częściej można tę tendencję zauważyć. Wracając do Pauli. To rzeczywiście kłopot, ubrać się dobrze mając taką sylwetkę. Ale przecież to nie jest koniec świata i na wszystko znajdzie się sposób.

d29jnpe

Skoro Paula nie lubi kolorów i wzorów ani też ultra kobiecych falbanek zaproponuję minimalizm i oszczędność formy. To bardzo silna i zauważalna tendencja na wiosnę/lato. Ten trend pozwoli wiele ukryć i podkreślić atuty naszej podopiecznej. Nikt jej nie będzie chciał przebierać. Przecież nie o to w modzie chodzi. Ważne żeby pozostać sobą. Do dzieła.!

Na pierwszy ogień pójdą propozycje od Celine. Propozycje tej marki to odpowiedź na potrzeby kobiet takich jak Paula. Luźne, bardzo proste fasony, które mimo oszczędnej formy są kobiece i bardzo eleganckie. Geometryczne kształty, surowe formy pozwolą skorygować sylwetkę. Proste, tubiaste bluzki z szerokimi rękawami i dekoltem w łódkę optycznie poszerzą wąskie ramiona Pauli. Co ważne, te bluzki mają długość do połowy uda, więc zasłonią to, co zasłonięte być powinno.

Do tego szerokie spodnie. Szczególnie szerokie na dole spowodują, że biodra nie będą wydawały się aż tak szerokie. Mamy tu propozycje w jednym kolorze, jak niebieski denim czy biel. Ale możemy też pobawić się ulubionymi kolorami naszej podopiecznej. Propozycję Celine, luźne, żółte spodnie i białą górę zamienić na czarny dół i jasnoszary, obszerny T-shirt na górze. Ten zestaw będzie naprawdę dobrze wyglądał. Świetną modę w minimalistycznym stylu proponuje też Akris. Krótkie, trapezowe sukienki bez podkreślonej talii będą idealnie ukrywały szerokie biodra. Oczywiście powiela się patent z dekoltem w łódkę. To dobrze. Ramiona będą wydawały się szersze, co nie zaburzy proporcji. Krótki odstający lekko rękaw tylko spotęguje to wrażenie.

Tu mamy propozycję koloru cielistego. Ale kto powiedział, że nie możemy wybrać czerni czy szarości. Chociaż ja sam też namawiałbym wszystkie miłośniczki czerni do eksperymentów. Nie koniecznie z neonami. Ale może właśnie z beżem, odcieniami szarości czy bieli. Właśnie biel często pojawia się w tym sezonie w prostych oszczędnych fasonach. Zawsze możesz wybrać ostrzejszy dodatek.

d29jnpe

Mnie osobiście zachwyciła kolekcja Stelli McCartney. Projektantka w tym sezonie dość mocno rozkochała się w minimalizmie. To widać w krojach i kolorach. Pastelowe zestawy zachwycają uniwersalnością. Dlatego namawiam Paulę na inspirację tym stylem i tą projektantką.

Obszerna marynarka z zaznaczonymi ramionami skoryguje dysproporcje sylwetki. Podobnie jak obszerna sukienka z rękawami trzy-czwarte. Nie radziłbym podkreślać talii. Jeśli Paula to zrobi jej biodra będą jeszcze większe. Te wszystkie patenty są po to, by pomóc kobietom. Ja jestem skłonny do zabawy kolorem. Na początku może nieśmiało z pastelami, szarościami i beżami. Może się okazać, że te poszukiwania będą początkiem zabawy z modą. Powodzenia.

d29jnpe
d29jnpe

d29jnpe