ycipk-2kz94s

Moda na hidżab. Młode muzułmanki podbijają Instagram

20-letnie muzułmanki chcą pokazać światu inne oblicze islamu, niż to, które obserwujemy w wiadomościach -uśmiechnięte, kolorowe i modne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moda na hidżab. Młode muzułmanki podbijają Instagram
(#asciafarraj/Instagram)
ycipk-2kz94s

20-letnie muzułmanki chcą pokazać światu inne oblicze islamu, niż to, które obserwujemy w wiadomościach - uśmiechnięte, kolorowe i modne.

Ascia Farraj z Kuwejtu ma blisko milion obserwujących na Instagramie i wyrasta na gwiazdę muzułmańskiej blogosfery. Udowadnia, że hidżab, czyli tradycyjna chusta zasłaniająca włosy, pasuje do wszystkiego.

Farraj jest pierwszą muzułmańską blogerką modową, która pokazała swoją twarz w sieci przecierając szlaki dla kolejnych dziewczyn. Hidżab oznacza dosłownie zasłonę, ale pochodzi od słowa "skromność" i właśnie ją ma symbolizować.

ycipk-2kz94s

Burzę w amerykańskich mediach wywołało wideo zatytułowane "Mipsterz" pokazujące młode muzułmanki z Nowego Jorku, wyglądające jak hipsterki, tylko w hidżabach na głowach.
Dziewczyny na deskach, uśmiechnięte, tańczące do kawałka Jaya-Z, postanowiły zawalczyć z stereotypem zamkniętej, zacofanej, godzącej się na dyskryminacjęmuzułmanki. Słowo "Mipster" (oznaczające muzułmańską hipsterkę) zrobiło od czasu premiery wideo zawrotną karierę.

Moda na hidżab trwa. Powstają firmy oferujące nowoczesne wzory chust - takie jak Haute Hijab z Chicago, założone przez 29-letnią Melanie Elturk, czy Hijab Stylist, którym zarządza 24-letnia Zulfiye Tufę z Melbourne. Jeszcze 3 lata temu nie można było znaleźć ani jednej instrukcji na YouTubie o tym, jak stylizować hidżab. Dziś jest ich mnóstwo.

na podstawie nytimes.com/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

ycipk-2kz94s

* Seks w hidżabie*

* Moda na polskim podwórku*

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2kz94s

ycipk-2kz94s
ycipk-2kz94s