ModaModa na hidżab. Młode muzułmanki podbijają Instagram

Moda na hidżab. Młode muzułmanki podbijają Instagram

Moda na hidżab. Młode muzułmanki podbijają Instagram
Źródło zdjęć: © #asciafarraj/Instagram

15.09.2014 11:14, aktual.: 16.09.2014 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

20-letnie muzułmanki chcą pokazać światu inne oblicze islamu, niż to, które obserwujemy w wiadomościach -uśmiechnięte, kolorowe i modne.

20-letnie muzułmanki chcą pokazać światu inne oblicze islamu, niż to, które obserwujemy w wiadomościach - uśmiechnięte, kolorowe i modne.

Ascia Farraj z Kuwejtu ma blisko milion obserwujących na Instagramie i wyrasta na gwiazdę muzułmańskiej blogosfery. Udowadnia, że hidżab, czyli tradycyjna chusta zasłaniająca włosy, pasuje do wszystkiego.

Farraj jest pierwszą muzułmańską blogerką modową, która pokazała swoją twarz w sieci przecierając szlaki dla kolejnych dziewczyn. Hidżab oznacza dosłownie zasłonę, ale pochodzi od słowa "skromność" i właśnie ją ma symbolizować.

Burzę w amerykańskich mediach wywołało wideo zatytułowane "Mipsterz" pokazujące młode muzułmanki z Nowego Jorku, wyglądające jak hipsterki, tylko w hidżabach na głowach.
Dziewczyny na deskach, uśmiechnięte, tańczące do kawałka Jaya-Z, postanowiły zawalczyć z stereotypem zamkniętej, zacofanej, godzącej się na dyskryminacjęmuzułmanki. Słowo "Mipster" (oznaczające muzułmańską hipsterkę) zrobiło od czasu premiery wideo zawrotną karierę.

Moda na hidżab trwa. Powstają firmy oferujące nowoczesne wzory chust - takie jak Haute Hijab z Chicago, założone przez 29-letnią Melanie Elturk, czy Hijab Stylist, którym zarządza 24-letnia Zulfiye Tufę z Melbourne. Jeszcze 3 lata temu nie można było znaleźć ani jednej instrukcji na YouTubie o tym, jak stylizować hidżab. Dziś jest ich mnóstwo.

na podstawie nytimes.com/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także