Trwa ładowanie...
hiv
09-03-2009 15:09

Moda w walce z HIV

Czołowi polscy kreatorzy mody - Paprocki & Brzozowski, Viola Śpiechowicz, One Eighty, Dawid Woliński i Ola Osadzińska - znaleźli się wśród gwiazd wspierających kampanię społeczną przeciw HIV „ryzyKOchania”.

Moda w walce z HIV
d47q1j8

Czołowi polscy kreatorzy mody - Paprocki & Brzozowski, Viola Śpiechowicz, One Eighty, Dawid Woliński i Ola Osadzińska - znaleźli się wśród gwiazd wspierających kampanię społeczną przeciw HIV „ryzyKOchania”. Zaprojektowali oni nadruki na koszulki dla specjalnej kolekcji „ryzyKOchania”, która ma na celu edukację i promowanie zaangażowania społecznego wśród młodych ludzi. Po raz pierwszy w Polsce moda walczy z HIV.

„RyzyKOchania” jest kampanią społeczną organizowaną przez Stowarzyszenie Manko i Społeczną Agencję PR, mającą na celu uświadomienie młodym ludziom ryzyka związanego z wirusem HIV. W ramach akcji funkcjonuje projekt modowy KREUJ IDEE, w który zaangażowali się znani polscy projektanci mody oraz gwiazdy takie, jak Małgorzata Socha, Szymon Kołecki, Maria Peszek, Łukasz Kadziewicz, Reni Jusis, tancerze FairPlayCrew, Maciej Żurawski, Liber czy Monika Brodka.

d47q1j8

KREUJ IDEE to nie tylko promocja idei poprzez zaangażowanie w projekt znanych osobistości, ale także zakończony właśnie konkurs na nadruk na koszulkę tematycznie związany z HIV/AIDS. Z nadruków zaprojektowanych przez kreatorów mody oraz prac nagrodzonych w konkursie powstanie specjalna kolekcja koszulek „ryzyKOchania”. „Młodzi ludzie przyzwyczajeni są do szumu medialnego i ciężko jest zwrócić ich uwagę nawet na tak oczywisty problem, jakim jest HIV. Staraliśmy się znaleźć nowy kanał komunikacji z młodzieżą, sposób na edukację, ale bez nachalnego moralizowania. Moda świetnie spełnia tę funkcję.” – argumentują organizatorzy. Zarówno nagrodzone w konkursie prace, jak i propozycje kreatorów mody, można obejrzeć na stronie www.kreujidee.pl

Jury konkursu KREUJ IDEE w składzie: Ewa Minge - (kreator mody), Anna Ibisz – (redaktor naczelna JOY), Kasia Burzyńska (prezenterka TV), Ola Osadzińska (ilustratorka), Agnes Kubicka (fotograf), Donata Czekała – (MCZP) oraz Anna Olejczuk (Stowarzyszenie Manko) wybrało 5 najlepszych propozycji nadruków, które zostaną włączone do kolekcji „ryzyKOchania”. Decyzja o ostatecznym kształcie kolekcji należy jednak do internautów – do 12 marca można głosować na wybrany projekt, który ma szansę otrzymać Nagrodę Publiczności i także znaleźć się w kolekcji: www.kreujidee.pl/konkurs/main.php

Kolekcja „ryzyKOchania” zostanie zaprezentowana podczas specjalnej sesji zdjęciowej, w której wystąpią gwiazdy kampanii oraz studenci uczelni wyższych z całego kraju. Do noszenia koszulek zachęcać będą m.in. sportowiec Szymon Kołecki, aktorka Małgorzata Socha, tancerz Rafał „Roofi” Kamiński i piosenkarka Monika Brodka.
Koszulki trafią do sprzedaży jeszcze przed wakacjami.

Polska jest państwem o najwyższym wskaźniku nieświadomych nosicieli HIV w Europie. W naszym kraju ponad 35 tys osób żyje z HIV, a tylko 12 tys wie o swoim zakażeniu - w większości są to ludzie do 29 roku życia.

Więcej o projekcie KREUJ IDEE na stronie www.kreujidee.pl

d47q1j8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47q1j8