Trwa ładowanie...

Modelki projektują buty

Anja Rubik i Natalia Vodianova zaprojektowały własne linie obuwia. Anja stworzyła kolekcję dla Giuseppe Zanotti, zaś Vodianova wraz z rosyjską marką Centro wypuści na rynek buty, ze sprzedaży których całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Modelki projektują butyŹródło: materiały prasowe
dm0v2bx
dm0v2bx

Anja Rubik i Natalia Vodianova zaprojektowały własne linie obuwia. Anja stworzyła kolekcję dla Giuseppe Zanotti, zaś Vodianova wraz z rosyjską marką Centro wypuści na rynek buty, ze sprzedaży których całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Anja Rubik od wielu lat przyjaźni się z Giuseppe Zanotim. Modelka nie tylko pracuje dla projektanta prezentując jego kolejne kolekcje, ale także dzieli się spostrzeżeniami na ich temat. "Zawsze gdy jestem w Mediolanie, jemy wspólnie lunch. Mówię mu wówczas, co mi się w jego kolekcjach podoba, a co nie. Podczas jednego z takich spotkań powiedziałam: może powinieneś zrobić coś nieco bardziej punkowego. A on odpowiedział: dlaczego nie zaprojektujesz tego dla mnie?" - powiedziała o pomyśle współpracy Anja.

Modelka brała czynny udział w produkcji swojej linii obuwia. Odwiedziła nawet fabrykę, w której powstawały akcesoria i poznała włoski styl pracy: "Zajęło mi trochę czasu, by się do tego przyzwyczaić. Gdy przyjeżdżałam, wszyscy mówili: chodź, idziemy na lunch. Wracaliśmy po kilku godzinach, było mnóstwo wina i jedzenia. Tak właśnie powinno być w życiu. Idealny balans pomiędzy pracą i rozrywką."

Współpraca z Giuseppe Zanottim była nie tylko przyjemna, ale także bardzo owocna. Powstała kolekcja kilku par butów i dodatków w glam-rockowym stylu. Od razu widać, że są to rzeczy, w których sama Anja czułaby się świetnie.

dm0v2bx

Trzeba również dodać, że nie jest to debiutancka kolekcja obuwia Anji. Modelka wcześniej zaprojektowała linię dla marki Quazi, której była twarzą.

Natomiast swoją pierwszą kolekcję butów zaprojektowała Natalia Vodianova. Choć modelka debiutuje w branży obuwniczej, to jest znana z zaangażowania w działalność charytatywną. Jest założycielką i prezeską fundacji Naked Heart Foundation, która buduje place zabaw i centra pomocy dla dzieci ze zurbanizowanej części Rosji. Całość dochodu ze sprzedaży obuwia zaprojektowanego przez Vodianovą wesprze właśnie jej fundację.

Vodianova zaprojektowała wiosenne szpilki w trzech kolorach: beżu, różu i czerni. Jedna para kosztuje około 350 złotych. Wersja beżowa już została wyprzedana.

"Myślę, że dobry wygląd i dobre uczynki świetnie do siebie pasują. Mam nadzieję, że moje buty nie tylko sprawią, że każda nosząca je dziewczyna będzie czuła się jak księżniczka, ale także, poprzez wsparcie działań fundacji, dadzą szansę zmiany świata na lepszy." - powiedziała modelka.

(fot. materiały prasowe)
Źródło: (fot. materiały prasowe)

(nmk/ags), kobieta.wp.pl

dm0v2bx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm0v2bx