Trwa ładowanie...

Modna broda - jak dopasować brodę do kształtu twarzy?

Męska broda ma tyle samo zwolenniczek i przeciwniczek wśród płci przeciwnej, co wśród samych zainteresowanych. Odpowiednio wypielęgnowany zarost może jednak całkowicie odmienić wizerunek mężczyzny. Nie wszystkim jednak włosy rosną tak szybko, by zapuścić bujny zarost. Jednak jeśli chcecie mieć brodę, podpowiadamy jak ją dobrać do kształtu twarzy, a zarazem pielęgnować.

Share
Modna broda - jak dopasować brodę do kształtu twarzy?
Źródło: Shutterstock.com
d3e7u37

Broda męska a owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy zarówno u facetów, jak i kobiet uważany jest za najbardziej zbliżony do ideału. To klasyczny typ w urodzie męskiej, do którego pasuje niemal każdy rodzaj brody. Może to być wyglądający naturalnie 3-dniowy zarost lub podstrzyżony wąs.

Pielęgnację brody ułatwią odpowiednie narzędzia i kosmetyki. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Lekka broda z zarostem świetnie prezentuje się w połączeniu z man bunem nazywanym również fryzurą samuraja. Broda, przystrzyżone włosy oraz kucyk na czubku głowy to świetne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą czuć się elegancko, a zarazem swobodnie.

Męska broda Instagram
Męska broda Źródło: Instagram, fot: menbeardstyles

Broda męska a kwadratowy kształt twarzy

Kwadratowa szczęka jest bardzo pożądana u mężczyzn. Faceci o kwadratowej twarzy mogą pozwolić sobie na różny sposób cięcia zarostu. Sprawdzi się u nich zarówno klasyczna kozia bródka, jak i kozia bródka z wąsami podkreślająca poziomą linią brody.

d3e7u37

W przypadku kwadratowej twarzy broda powinna być dokładnie przystrzyżona. Prezentujemy ciekawą propozycję zarostu okalającego całą brodę. Wizerunek dopełniają okulary w okrągłych oprawkach.

Męska broda Instagram.com
Męska broda Źródło: Instagram.com, fot: menbeardstyles

Broda męska a okrągły kształt twarzy

Mężczyznom, którzy mają okrągłą twarz, najbardziej zależy na wysmukleniu linii. W tym wypadku sprawdzi się cięcie włosków wzdłuż kości policzkowych. Pełny zarost również jest dobrym wyborem. Wystylizowana broda w połączeniu z dużymi wąsami sprawi, że twarz będzie prezentowała się bardzo przystojnie.

Latem możemy wykorzystać duże okulary przeciwsłoneczne, które dodadzą twarzy aury tajemnicy, a zarazem przyciągną uwagę kobiet.

Broda męska Instagram.com
Broda męska Źródło: Instagram.com, fot: menbeardstyles

Broda męska a prostokątny kształt twarzy

Prostokąt to kolejny pożądany kształt twarzy wśród mężczyzn. Do najpopularniejszych typów zarostu należy zarost na rapera charakteryzujący się lekko zarysowaną linią brody, broda w kształcie pojedynczego paska przecinającego ją na pół oraz styl na rewolwerowca z cienkimi wąsami wokół ust i bokobrodami.

d3e7u37

Nam jednak spodobała się bujna broda, która jest świetnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy cenią oryginalność i nie boją się wyróżniać z tłumu. Do gęstej brody pasuje kucyk wikinga, a także tunele zdobiące uszy.

Męska broda Instagram.com
Męska broda Źródło: Instagram.com, fot: menbeardstyles

Broda męska – pielęgnacja

Faceta, który chce mieć bujną, a zarazem wypielęgnowaną brodę, nie ominą zabiegi stylizacyjne. Zarówno kozią bródkę, jak i niewielki wąs czy gęsty zarost należy odpowiednio pielęgnować. Wiele zależy od odpowiednio dobranej golarki i trymera, które pomogą stworzyć ciekawą stylizację.

Aby broda prezentowała się okazale, warto dokładnie wyznaczać granicę między kością policzkową a brodą, a także sprawdzać, czy na szyi nie pojawiły się niechciane włoski.

d3e7u37

Bujna broda przede wszystkim powinna być olejowana (np. naturalnymi olejkami), tak aby prezentowała się jak najlepiej.

Broda męska Instagram.com
Broda męska Źródło: Instagram.com, fot: menbeardstyles
d3e7u37

Podziel się opinią

Share
d3e7u37
d3e7u37