UrodaNaczynka pod lupą

Naczynka pod lupą

Naczynka pod lupą

30.05.2010 22:34, aktual.: 31.05.2010 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozszerzone naczynka krwionośne, potocznie zwane pajączkami, to problem wielu kobiet. Tego typu zmiany dermatologiczne są coraz częściej diagnozowanym defektem skórnym.

Rozszerzone naczynka krwionośne, potocznie zwane pajączkami, to problem wielu kobiet. Tego typu zmiany dermatologiczne są coraz częściej diagnozowanym defektem skórnym. Kosmetolodzy ostrzegają, że nieodpowiednio pielęgnowana cera naczyniowa staje się częstym czynnikiem powodującym trądzik różowaty. Poniżej podajemy jak dochodzi do takich zmian i jak im zapobiec.

Wśród wielu czynników wpływających na kruchość naczyń włosowatych najczęstszymi są indywidualne, genetyczne predyspozycje, zaburzenia hormonalne, wrodzone predyspozycje skóry, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu pokarmowego i krążenia.

Poza zdrowotnymi problemami powodującymi kruchość i pękanie naczyń na stan cery naczyniowej mają wpływ warunki atmosferyczne. Negatywnie działają na nią silne wahania temperatur, nadmierne opalanie oraz eksponowanie na mróz i wiatr. Stan cery pogarszać się może także od dużych ilości mocnej kawy, alkoholu, gorących potraw i niektórych przypraw. Kruchość naczyń to niestety wstęp do poważniejszych problemów - ich pękania i rozszerzania.

Czym są teleangiektazje?
Terminem tym określamy patologicznie, trwale rozszerzone naczynia włosowate. Tego typu chorobowy stan układu naczyniowego, zaniedbywany w pielęgnacji, będzie się pogarszał. Często zaostrzenie stanu skóry obserwuje się w czasie menopauzy oraz w okresie dojrzewania.

Jak pielęgnować?
Cera naczyniowa powinna być traktowana ze szczególną delikatnością. Źle znosi ekstremalne zmiany temperatur, saunę, gorącą wodę. Codzienne pielęgnacja wymaga odpowiednich preparatów. Kremy, mleczka, balsamy powinny zawierać w składzie substancje, które wzmocnią i uszczelnią kruche naczynia, blokując dalsze pękanie. W okresie wiosny i lata należy stosować kremy z filtrami i w szczególny sposób chronić skórę przed promieniowaniem UV. Pamiętać także należy, że najwłaściwszym peelingiem w przypadku tak zwanej cery naczynkowej jest peeling enzymatyczny. Co powinno znaleźć się w składzie twojego kremu?

• witamina K - wpływa na proces regulacji krzepnięcia krwi, likwiduje pajączki i wylewy podskórne;
• witamina PP - uszczelnia naczynka krwionośne;
• witamina C - ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne;
• rutyna - zastosowana na skórę, ale także doustnie zmniejsza łamliwość, kruchość i przepuszczalność w naczynkach krwionośnych;
• ekstrakt z oczaru o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym;
• wyciąg z arniki górskiej wzmocni naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, łagodzi zaczerwienienia;

Unikać powinnaś kosmetyków z aktywnymi substancjami drażniącymi, np. z retinolem czy kwasami owocowymi. Oferta kosmetyków do pielęgnacji tej wrażliwej cery jest bardzo szeroka. Odpowiednie preparaty zapobiegają drobnym wylewom podskórnym i pękaniu naczynek krwionośnych. Działają kojąco przy ich osłabieniu i trądziku różowatym.

FlosLek, seria do skóry z problemami naczyniowymi. Balsam do pielęgnacji ciała z tej linii to kosmetyk z aktywnymi ekstraktami z kasztanowca, arniki górskiej oraz miłorzębu japońskiego. Przeznaczony do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi na udach, podudziach, biodrach.

Seria Bielenda Kasztan oparta jest na ekstrakcie z kasztanowca, który wzmacnia i przywraca elastyczność ściankom naczyń włosowatych. Jego główny składnik czynny, escyna, działa na skórę przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i łagodnie ściągająco. Wśród wielu pozycji znajdziemy Serum uszczelniające naczynka z maseczką łagodzącą. Jest to skoncentrowana kuracja o silnym działaniu wzmacniającym, regeneracyjnym i nawilżającym.

Dermika Vitamina Pdla cery naczyniowej to seria kosmetyków, która zmniejsza problemy każdego typu cery delikatnej, wrażliwej, z kruchymi, płytko położonymi naczyniami krwionośnymi, które mają skłonność do nadmiernego rozszerzania się i pękania. Witamina P to jeden z najważniejszych składników decydujących o skuteczności kosmetyków z serii. Ze względu na zwiększoną wrażliwość cery naczyniowej preparaty z serii nie zawierają kompozycji zapachowej.

Seria do cery naczynkowej–wrażliwej YOSKINE 40+ i 50+ została wzbogacona o wyspecjalizowane kremy do tego typu cery. Poszerzono ją o kremy na dzień i na noc, które oprócz tego, że posiadają właściwości przeciwzmarszczkowe wzmacniają kruche naczynka włosowate.

Metody dermatologii estetycznej
Widoczne zmiany skórne można usunąć na stałe w gabinecie dermatologa elektrokoagulacją. Naczynka są zamykane poprzez nakłuwanie skóry igłą zasilaną prądem o wysokiej częstotliwości. Do usuwania drobnych pajączków można zastosować zabieg laserem. Jedną z nowszych, bezpiecznych metod jest laser argonowy, który nie powoduje niekorzystnych zmian w okolicznych partiach skóry poddawanej zabiegowi.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)