Trwa ładowanie...
d3jpo9j

Najlepsze piosenki na randkę

Nie istnieje chyba lepszy sposób do kreowania romantycznego nastroju na randce od puszczenia odpowiedniej muzyki. Właściwy wybór może się okazać naprawdę niełatwy, bo piosenek, zarówno tych starszych jak i nowszych, jest całe mnóstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepsze piosenki na randkę
(Thinkstockphotos)
d3jpo9j

Wydawałoby się że wystarczy wybrać kilka utworów o miłosnej tematyce. Jednak trzeba brać też pod uwagę m.in. preferencje muzyczne osoby, z którą pragniemy się umówić.

Jak wybrać piosenkę na randkę?

Gusta muzyczne bywają bardzo różne, więc trudno ustalić stały, ''żelazny'' zestaw piosenek na randkę. Na początku na pewno warto ustalić, jaką muzykę preferuje nasz partner\/partnerka.

d3jpo9j

Jeśli ktoś szczerze nie znosi jakiegoś wykonawcy, to lepiej nie sięgać po jego repertuar, gdyż źle dobrane utwory mogą po prostu przeszkadzać i zepsuć cały nastrój. Nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale nadają się na taką okazje.

Klasyka zawsze na topie

Generalnie dobrze powinny się sprawdzić klasyczne utwory, takie jak ''Love Me Tender'' Elvisa Presleya, ''What a beatiful world'' Louisa Amstronga, Cole'a Portera „Let’s Do It” („Let’s Fall In Love”). czy też piosenki Franka Sinatry takie jak ''Strangers In The Night'', The Beatles ''She Loves You''. Z nieco nowszej muzyki lubiane są też utwory U2 czy Stinga.

Randka po polsku

d3jpo9j

Wśród polskich utworów również nie brakuje randkowych piosenek. Miłośnikom starych przebojów powinny przypaść do gustu: ''Moje jedyne marzenie'' Anny Jantar, ''Będziesz moją panią'' Marka Grechuty, ''Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał'' Skaldów.

Z nieco bardziej współczesnych artystów, np. Kult ''Do Ani'', Myslovitz ''Dla Ciebie'' lub trochę z przymrużeniem oka: T. Love ''I Love You''.

Niesztampowa randka

Można też zrobić bliskiej osobie miłą niespodziankę i puścić na wspólnym spotkaniu jej ulubiony utwór, bo nie ma żadnej przeszkody, by słuchać na randce rocka, reggae czy muzyki filmowej. Wystarczy poszukać nieco wolniejszych, bardziej romantycznych utworów.

d3jpo9j

Randkowa czarna lista

Jeśli wiemy, jaka piosenka kojarzy się dziewczynie\/chłopakowi z poprzednim związkiem, to nie puszczajmy jej pod żadnym pozorem, by nie przywoływać przykrych wspomnień.

Lepiej unikać też utworów opowiadających o nieszczęśliwej, niespełnionej miłości, bo na randce raczej niewskazana jest zbyt smutna atmosfera.

(sp/sr)

d3jpo9j

POLECAMY:
Książka papierowa czy elektroniczna?
Jaka będzie przyszłość internetu?

Podziel się opinią

Share

d3jpo9j

d3jpo9j
d3jpo9j