ModaOd stóp do głów w koronkach

Od stóp do głów w koronkach

Od stóp do głów w koronkach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.10.2010 22:56, aktual.: 11.10.2010 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest lekka, kobieca, frywolna. Może być bardzo subtelna i delikatna lub bogata o grubym wzorze. Daje wiele możliwości wykorzystania, nic więc dziwnego, że koronka przeżywa wielki come back. Kreacje ślubne często zdobione są ostatnio koronką, a wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego staje się coraz bardziej pomysłowe.

Jest lekka, kobieca, frywolna. Może być bardzo subtelna i delikatna lub bogata o grubym wzorze. Daje wiele możliwości wykorzystania, nic więc dziwnego, że koronka przeżywa wielki come back. Kreacje ślubne często zdobione są ostatnio koronką, a wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego staje się coraz bardziej pomysłowe. Obecnie koronka nie stanowi już tylko zdobienia brzegów sukni - dekoltu czy też dołu kreacji. Dzięki dostępności coraz tańszych wzorów, można nią ozdobić właściwie wszystko.

Koronkowe mogą być rękawy sukni - długie, krótkie, wąskie lub całkiem szerokie. Koronkowe mogą być ramiączka. Koronkowe mogą być aplikacje na górze sukni, naszycia wokół dekoltu, wykończenia wycięcia na plecach. Koronką może być zdobione rozcięcie w spódnicy, dzięki czemu przy ruchu sukni ukazywać się będzie jej dekoracja. Na tym jednak nie koniec możliwości koronki.

Ostatnio do grona koronkowych zdobień ślubnych dołączyły bowiem akcesoria - koronkowe buty ślubne, zwłaszcza pantofelki z materiału z naszytą na niego koronką oraz ozdoby - bransoletki czy naszyjniki - w których koronka jest nie tylko dodatkiem do kamieni czy pereł, ale które całe zrobione są z tego materiału.

Z koronki mogą być także ozdoby do włosów, np. opaski czy dekoracje do wpięcia w kok. Koronka nie musi być biała; kolorowa tworzy na sukni czy akcesoriach dodatkową ozdobę. Sama też zresztą może być zdobiona - np. kryształkami. Jej możliwości zdają się nie mieć końca.

Koronka tradycyjnie wykorzystywana jest do zdobienia kreacji romantycznych, dziewczęcych, które nawiązują swą stylistyką do przeszłości. Jednak także nowoczesne kroje mogą być zdobione koronką. Gdy suknia ma prosty krój, jej wierzchnia warstwa, bez uszczerbku dla nowoczesności, może być cała z koronki. W wersji oszczędnej - suknia może być tylko wykończona koronką - pasem na górze sukni, w talii lub na spódnicy.

Koronka ma również i tę zaletę, że zdobienie z jej wykorzystaniem daje wrażenie lekkości - rękawki z koronki wyglądać będą znacznie delikatniej i lżej niż wykonane z najcieńszego nawet materiału. Koronka doda zatem lekkości i kobiecości sylwetce panny młodej.

Z taką ozdobą można zatem zrobić prawie wszystko i niemal zawsze z sukcesem, ważne jednak, by pamiętać o podstawowej zasadzie: koronka na ogół powinna być na suknię naszyta, tylko w niektórych miejscach może ona być sama bez warstwy spodniej. Nie powinna być jej pozbawiona wszędzie tam, gdzie może być przez nią widać bieliznę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także