Trwa ładowanie...
d3en0m3

Opóźniony wytrysk

Kiedyś miałem kłopot z przedwczesnym wytryskiem. Teraz wręcz odwrotnie, czasami w ogóle nie mam orgazmu mimo pieszczot przez dwie, trzy lub dłużej godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opóźniony wytrysk
(-sxc.hu)
d3en0m3

Kiedyś miałem kłopot z przedwczesnym wytryskiem. Teraz wręcz odwrotnie, czasami w ogóle nie mam orgazmu mimo pieszczot przez dwie, trzy lub dłużej godzin. Jest to duży problem gdyż partnerka tak długo się kochać nie ma siły. Czy jest jakieś lekarstwo na przyspieszenie wytrysku?

Wytrysk opóźniony jest u mężczyzn stosunkowo rzadko występującym problemem. Dużo częściej występuje wytrysk przedwczesny. Jeśli ten występował wcześniej, a obecnie jego miejsce zajął wytrysk opóźniony – w grę mogą wchodzić te same mechanizmy psychologiczne, które powodowały wytrysk przedwczesny i chroniły Pana przed pełnym przeżywaniem bliskości seksualnej z partnerką. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza wówczas, jeśli opóźnienie czy brak orgazmu występuje wyłącznie przy stosunku, zaś nie występuje przy masturbacji.

Brak orgazmu może też wynikać z uwarunkowań masturbacyjnych czy też subiektywnego wrażenia luzu w pochwie. W wyżej wymienionych przypadkach podstawową metodą leczniczą będzie terapia psychologiczna, wspomagana tylko farmakoterapią. Wytrysk opóźniony może wynikać również z przyczyn neurologicznych, a zwłaszcza z chorób lub urazów kręgosłupa czy urazów w obrębie narządów miednicy małej. Z kolei odczuwanie zmniejszonego popędu płciowego wskazywać będzie na przyczyny hormonalne. Zaproponowanie skutecznej terapii wymaga uprzedniej diagnozy przyczyn problemu.

Radosław Jerzy Utnikpsycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d3en0m3

Podziel się opinią

Share

d3en0m3

d3en0m3