ModaOskary Mody

Oskary Mody

Oskary Mody
Źródło zdjęć: © AKPA
30.03.2011 15:39, aktualizacja: 01.04.2011 11:11

Oskary mody rozdane! Impreza, która odbyła się 28 marca na warszawskiej Pradze przyciągnęła największe nazwiska polskiego showbiznesu. W jednym miejscu zgromadzili się najdoskonalsi polscy projektanci, najpiękniejsze gwiazdy i najsłynniejsi dziennikarze, wszyscy oczywiście najlepiej ubrani. Były tam też redaktorki serwisu kobieta.wp. Po raz kolejny mogłyśmy się przekonać, co znaczy prawdziwa moda!

Oskary Mody rozdane! Impreza, która odbyła się 28 marca na warszawskiej Pradze przyciągnęła największe nazwiska polskiego showbiznesu. W jednym miejscu zgromadzili się najdoskonalsi polscy projektanci, najpiękniejsze gwiazdy i najsłynniejsi dziennikarze, wszyscy oczywiście najlepiej ubrani. Była tam też kobieta.wp. Po raz kolejny mogłyśmy się przekonać, co znaczy prawdziwa moda!

Czy faktycznie wszystko było naj? Wydaje się, że organizatorów odrobinę przerosła liczba przybyłych osób. Factory Soho, w którym odbywała się impreza, było wypełnione po brzegi ludźmi spragnionymi modowej uczty. Fakt, że pojawił się taki tłum, świadczy jednak wyłącznie o wadze i wielkości tego wydarzenia.

Wśród gości nie było osób przypadkowych. Wszyscy zainteresowani najnowszymi trendami i tym, co na wybiegach piszczy. W tym roku po raz pierwszy zrobiono ukłon w stronę mody ulicznej. Przyznano nagrodę w kategorii najlepszy blog o modzie. Wygrał Macaroni Tomato i jego „blog o klasycznej męskiej elegancji”, rodzynek wśród nominowanych szafiarek.

Przyznamy szczerze, z całym szacunkiem dla pracy Macaroniego, że liczyłyśmy na wygraną którejś z dziewczyn. Naszą faworytką była Madame Julitta. Na jej blogu znajdziemy nie tylko przepiękne propozycje stylizacji, ale także ciekawe informacje o modzie, markach i stylach. No cóż, to naturalne, że jako typowo kobiecy serwis jesteśmy rozczarowane niedocenianiem pań.

Zaskoczenia nie było w przypadku innych kategorii. Najlepiej ubraną piosenkarką została Doda, dla której wygrana okazała się oczywista. Odbierając statuetkę w charakterystyczny dla siebie sposób rozpływała się w zachwytach nad swoim stylem.

ZOBACZ GALERIĘ: * Oskary Fashion 2011*

W przeciwieństwie do Doroty Rabczewskiej skromnością wykazała się Małgorzata Socha. Aktorka ubrana w kobiecą sukienkę przyznała, że najlepiej czuje się w dresach. Chwilę przed tym, jak wyszła na scenę, zdradziła nam czym według niej jest moda. „Moda jest dobrą zabawą, moda rozwija. Myślę, że moda to jest styl bycia, styl życia, ale nie dajmy się zwariować. Ma nas przede wszystkim bawić.”

To, że moda jest zabawą udowodniła Natalia Lesz, która pojawiła się na Oskarach w krótkiej sukience ozdobionej prawdziwymi igłami i zabawnym napisem „too long?” na pupie. „Moda przede wszystkim powinna odzwierciedlać to, jacy jesteśmy w środku, a ponieważ ja mam duże poczucie humoru i dystans do samej siebie, to tak też traktuję rzeczy, które noszę” wyjaśniła nam Natalia.

Poza Dodą, Małgorzatą Sochą i blogerem Wojciechem Szarskim dzierżąc designerską statuetkę w ręce imprezę opuścili: bardzo zaskoczony Radzimir Dębski (muzyka), Filip Bobek (film), czuwająca nad choreografią pokazów Joanna Horodyńska (moda), Dawid Woliński (moda), Monika Olejnik (media), nieobecny Marcin Prokop (media), Joanna Przetakiewicz (biznes) i Kazimierz Herba (biznes).

Nagrodzono także debiutantów. W kategorii projektant wygrała Aleksandra Kawałko, za najlepszego fotografa uznano Adama Plucińskiego, a jako modelka najbardziej przypadła do gustu jury Hania Koczewska.

ZOBACZ GALERIĘ: * Oskary Fashion 2011*