Blisko ludziAnna Jaki pokazała dzieci. "Zdjęcie z pierwszego spotkania"

Anna Jaki pokazała dzieci. "Zdjęcie z pierwszego spotkania"

Patryk Jaki z rodziną
Patryk Jaki z rodziną
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
27.05.2020 07:18

Patryk Jaki został tatą na początku maja. To jego drugie dziecko – tym razem córeczka Aleksandra. Żona polityka PiS właśnie pochwaliła się zdjęciem młodszej pociechy ze starszą. To był moment, gdy Radek poznał siostrę.

11 maja Anna Jaki urodziła dziewczynkę, o czym dumnie poinformował jej mąż. Poseł partii rządzącej nie mógł trzymać tej informacji tylko dla siebie – i nie ma mu się, co dziwić. "Miło mi poinformować, że Radek ma siostrę. Witamy na świecie Aleksandrę. Wszystko jest dobrze, dziękujemy za modlitwy" – napisał w mediach społecznościowych.

 

Patryk Jaki – córka

Ola przyszła na świat w czasie pandemii koronawirusa, co oznacza, że jej mama w trakcie porodu i po nim musiała radzić sobie bez wsparcia męża. Anna Jaki nie kryła żalu z tego powodu. "Ola jest z nami od dwóch dni. Smutno było rodzić bez męża (ograniczenia), dlatego jestem wdzięczna za najlepszy na świecie personel medyczny. Dziękujemy za pomoc w bezpiecznym sprowadzeniu Oli na świat" – przyznała Jaki.

Na dziewczynkę w domu poza tatą czekał jej brat. Kiedy wreszcie wziął na ręce siostrzyczkę, szczęśliwa mama zrobiła im zdjęcie. W Dniu Matki żona polityka umieściła przy nim taki podpis: "Być mamą. Moje dwa skarby. Zdjęcie z pierwszego spotkania. Najlepszy starszy brat i najlepsza młodsza siostra".

 

Radek był dotąd oczkiem w głowie swoich rodziców. Chłopczyk ma zespół Downa. Anna Jaki całkowicie poświęciła się jego wychowywaniu – na Instagramie pokazuje, ile pracy w to wkłada.

 

21 marca, czyli w Światowym Dniu Zespołu Downa, Patryk Jaki zamieścił w sieci emocjonalny wpis o swoim synu. "Ponad 4 lata temu przyszedł na świat mój syn - Radzio. Mówili mi, że może nie chodzić, nie mówić, nie będzie potrafił ściągnąć i włożyć butów. Tymczasem nie tylko chodzi, a biega ze mną i trenuje w szkółce piłkarskiej. Dodatkowo nie tylko mówi, ale opowiada mi każdego dnia, co robił w przedszkolu. A żeby tego było mało, to jeszcze sam potrafi nie tylko założyć i ściągnąć buty, ale nawet gotować ze mną nietrudne dania" – napisał.

Polityk przytoczył także dane z amerykańskich badań, z których wynika, że "ponad 90 proc. osób z zespołem Downa jest szczęśliwych, mimo że mają więcej obiektywnych trudności niż osoby zdrowe". "Jeszcze raz chcę podkreślić, że odbieranie im prawa do życia jest złem (...) Piszę o tym, żeby pamiętać, jak wiele mamy problemów w społeczeństwie z tolerancją nie wobec agresywnych mniejszości - tylko spokojnych i chcących tylko szczęścia osób" – zaznaczył Jaki.

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/){:external}**

Źródło artykułu:WP Kobieta