Blisko ludziHejter atakuje dziecko Patryka Jakiego. "Potwór Frankensztajn"

Hejter atakuje dziecko Patryka Jakiego. "Potwór Frankensztajn"

Hejter atakuje dziecko Patryka Jakiego. "Potwór Frankensztajn"
Karolina Błaszkiewicz

24.10.2018 14:38, aktual.: 24.10.2018 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Patryk Jaki jest tatą chłopca z Zespołem Downa i co ważne, nie ukrywa go przed światem. Hejter, który nie miał odwagi podpisać się pod własnym nazwiskiem, zaatakował dziecko polityka. Trwają jego poszukiwania.

"Panie Jaki, nie można było wynająć z agencji jakiegoś normalnego dziecka, tylko pokazywać się z tym potworem Frankensztajna. Ludzie chcą normalności, a nie odruchu wymiotnego" (pisownia oryginalna) – tak na Twitterze zostało skomentowane zdjęcie Patryka Jakiego z jego synem. Komentujący, ukrywając się pod pseudonimem, pokazał, jak bardzo przeszkadza mu choroba chłopczyka. Ma Zespół Downa. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nagłośnił ten poniżej jakiejkolwiek krytyki wpis. Komentarze nie pozostawiają wątpliwości, co społeczeństwo myśli o takich atakach.

Internauci są wściekli na anonimowego, wyraźnie pozbawianego empatii i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, autora. Można oczywiście artykułować swoją niechęć wobec polityka – żyjemy przecież w wolnym kraju, ale tego typu komentarze nie mają prawa się pojawiać. "Patryk Jaki nie jest moim idolem, więcej, budzi we mnie skrajne emocje, ale komentarz dotyczący jego dziecka to przykład zbydlęcenia niektórych Polaków. Potępiam!!!", " Śliczny, radosny chłopczyk. Uśmiechnięci rodzice. Chory psychicznie komentator", "Patryk Jaki to nie moja bajka, ale dzieci się nie rusza! Tym bardziej niepełnosprawnych!", "Podłość nie ma granic" – to kilka z setek opinii.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych szuka autora skandalicznego komentarza i prosi o pomoc. "Zapewniamy, że jeśli uda nam się ustalić personalia osoby, która to napisała, to postaramy się, by poniosła wszelkie możliwe konsekwencje" – czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (781)