Trwa ładowanie...

Paznokcie w kolorach tęczy

Każdy paznokieć w innym kolorze to trend, który na dobre przyjął się wśród Polek. Specjaliści są jednak zdania, że tzw. ombre manicure to propozycja przede wszystkim dla młodych i odważnych osób.

Paznokcie w kolorach tęczyŹródło: 123RF
d4h9yfz
d4h9yfz

Nazywa się je również ombre nails czy skittles manicure. Podstawowa zasada jest taka, że wszystkie paznokcie maluje się lakierami w różnych kolorach.

- Największą popularnością ten rodzaj manicure cieszy się latem, ale to również doskonała propozycja na karnawał, który właśnie mamy - zaznacza Jadwiga Stępień-Bednarz, wieloletnia stylistka paznokci i właścicielka Studio Paznokcia w Kielcach. Ombre manicure ma rzesze zwolenniczek także wśród gwiazd - w ten sposób ozdabiają swoje paznokcie m.in. Beyoncé, Katy Perry czy Katarzyna Skrzynecka.

Spektakularne albo delikatne

Jadwiga Stępień-Bednarz wyjaśnia, że są dwie metody malowania paznokci na różne kolory. Pierwsza polega na użyciu lakieru kryjącego, w jaskrawym odcieniu. Dobrze jest wtedy sięgnąć po kolory neonowe, które zapewnią paznokciom spektakularny wygląd. Druga opcja to paznokcie „witrażowe”, które wyglądają jak kolorowe szkiełka. - W tym przypadku nakłada się żel transparentny, który nie kryje paznokci. Taki manicure jest znacznie delikatniejszy - podkreśla. Paznokcie „witrażowe” można dodatkowo ozdobić drobnym elementem, np. cyrkonią, kamyczkiem czy dowolnym wzorkiem, który będzie dopełnieniem takiego manicure.

d4h9yfz

Można w domu, ale…

Ombre czy skittles manicure można również wykonać na własną rękę, domowymi sposobami. To od nas zależy, czy postawimy na różne barwy (żółty, niebieski, zielony, czerwony itp.), czy zdecydujemy się na kilka odcieni lakieru w tym samym kolorze. Najpierw nakładamy na paznokcie podkład, który wygładzi nierówności na płytce i zapobiegnie ich żółknięciu. Następnie malujemy paznokcie zgodnie z zasadą ombre manicure. - Gdy wyschnie pierwsza warstwa, nakładamy drugą. Efekt utrwalamy utwardzaczem - podpowiada Jadwiga Stępień-Bednarz.

Stylistka paznokci ostrzega jednak, że ombre manicure zrobiony w domu może się nie sprawdzić. - Trzeba się napracować, żeby nie było smug. Pamiętajmy również, że nie wolno malować lakierem skórek - zaznacza Jadwiga Stępień-Bednarz. I dodaje, że jeśli taki manicure ma być zrobiony porządnie, lepiej oddać się w ręce specjalistki.

Paznokcie cieniowane

Innym pomysłem na kolorowe paznokcie jest cieniowanie, czyli gradient nails. To znacznie trudniejsze niż pomalowanie paznokci na różne kolory. Sztuką gradient nails jest nałożenie kilku odcieni tej samej barwy, w ten sposób, że kolor zmienia na płytce swoją tonację, przechodząc od najciemniejszego do najjaśniejszego. Metody na wykonanie gradient nails są różne. Najprostsza polega na pokryciu paznokcia najpierw jasnym lakierem, później - od połowy płytki - średnim, a przy skórkach - najciemniejszym. Lakier można rozprowadzić na płytce także miękką gąbeczką. Również w tym przypadku trzeba pamiętać o podkładzie i utwardzaczu.

Zależy od karnacji i osobowości

Na jaki rodzaj ombre manicure klientki Jadwigi Stępień-Bednarz decydują się najczęściej? - To zależy. Czasem panie wolą mieć paznokcie witrażowe, a czasem wyraziste, w jaskrawych kolorach. Jednak zawsze ustalamy to razem i wspólnie dobieramy barwy - zapewnia stylistka paznokci, jednocześnie zwracając uwagę, że kolor paznokci musi pasować do… karnacji. Przykładowo: bardzo ciemne czy neonowe lakiery nie sprawdzą się u bladych kobiet o bardzo jasnym odcieniu skóry. Jadwiga Stępień-Bednarz nie ukrywa również, że ombre manicure pasuje kobietom młodym, śmiałym i pewnym siebie. Musi on bowiem współgrać ze stylem i osobowością. - To nie jest manicure dla dojrzałej, statecznej kobiety - twierdzi.

d4h9yfz

Czas i cena

Wykonanie ombre manicure w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zajmuje około godziny. W im gorszym stanie jest płytka paznokciowa, tym zabieg będzie trwał dłużej. Profesjonalna manicurzystka najpierw oceni stan paznokci, obejrzy ich kształt i długość. Dopiero później zaproponuje najlepszy manicure.

Za pomalowanie paznokci w stylu ombre nails trzeba zapłacić od 50 zł wzwyż.

eps/(kg)

d4h9yfz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h9yfz