UrodaPeeling dłoni

Peeling dłoni

Peeling dłoni
Źródło zdjęć: © sxc.hu
26.02.2010 14:11, aktualizacja: 07.06.2010 15:54

Twoje dłonie, tak jak inne części ciała, również potrzebują pielęgnacji. Najprostszym sposobem jest oczywiście regularnie używanie kremów do rąk. Jednak czasami to nie wystarcza. Warto więc codzienną pielęgnację dłoni wspomóc peelingiem.

Twoje dłonie, tak jak inne części ciała, również potrzebują pielęgnacji. Najprostszym sposobem jest oczywiście regularnie używanie kremów do rąk. Jednak czasami to nie wystarcza. Warto więc codzienną pielęgnację dłoni wspomóc peelingiem.

Co dłoniom daje peeling?

Peeling dłoni służy do złuszczania obumarłej warstwy rogowej naskórka rąk. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładsza i wygląda młodziej. Poprawia także mikrokrążenie krwi oraz powoduje skuteczniejsze wnikanie w skórę składników pielęgnacyjnych zawartych w kremach. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia (poza tymi wynikającymi z wieku, czyli tzw. starczymi plamami).

Gdzie i jak zrobić peeling dłoni?

Peeling dłoni można zrobić w gabinecie kosmetycznym, najczęściej w ramach manicure (ok. 40 - 60 zł za całą usługę). W warunkach domowych na dłonie możesz zastosować ten sam peeling, jakiego używasz do twarzy.

Możesz też kupić produkt specjalnie do rąk (na przykład marki DAX Cosmetics, w cenie ok. 8 zł). Na wilgotne umyte dłonie nałóż kosmetyk i wcieraj go okrężnymi ruchami przez kilka minut. Następnie spłucz dokładnie ręce, wysusz i wetrzyj w nie krem odżywczy.

Jak domowym sposobem przygotować peeling do rąk?

Peeling do rąk można też przygotować w domu. Potrzebna ci będzie 1 łyżka stołowa oliwki do ciała (lub oliwy z oliwek), 1 łyżka stołowa cukru (lub zmielonych migdałów) oraz 1 filiżanka soku z cytryny. Wszystkie składniki starannie wymieszaj i taką papkę wcieraj przez kilka minut w czystą i wilgotną skórę dłoni. Następnie spłucz ręce, osusz i wklep w nie odżywczy krem. Pamiętaj jednak, że taki peeling można stosować wyłącznie na zdrową skórę. Jeśli twoje dłonie są spierzchnięte albo mają drobne ranki, czy otarcia sok z cytryny może je podrażnić.

Co jeszcze pomoże twoim dłoniom?

Do rozjaśnienia zszarzałej skóry dłoni posłużyć może maseczka przygotowana z połowy cytryny, łyżeczki miodu oraz filiżanki ciepłego (koniecznie) mleka. Taką mieszankę należy wcierać w dłonie kilka razy dziennie aż do uzyskania pozytywnego rezultatu.

Czerwoną skórę dłoni trudniej jest wybielić, ponieważ jest ona wynikiem wewnętrznych problemów organizmu, często wrodzonych (najczęściej zmian w układzie naczyniowym), albo odmrożenia. Niemniej i tutaj można co nieco poprawić. Remedium będzie częste (kilka razy dziennie) wcieranie w dłonie soku z cytryny, jednak pod warunkiem, że skóra jest zdrowa, bez otarć i ran (w przeciwnym wypadku kontakt uszkodzonego naskórka z kwaśnym sokiem może sprawiać ból).

Pomagają też kąpiele w wywarze kory dębowej, naprzemienne moczenie dłoni w ciepłej i zimnej wodzie oraz masaże.

Przy zaczerwienionej skórze dłoni ważne jest też, abyś pamiętała o ich starannym wycieraniu po myciu (zwłaszcza przed wyjściem na dwór) oraz o ochranianiu ich przed niskimi temperaturami poprzez noszenie ciepłych rękawiczek.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także