UrodaPielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2019 16:10

Lato może być ciężkim okresem dla Twoich włosów. Pojawia się wtedy wiele szkodliwych czynników wpływających negatywnie na ich kondycję. Mocne promienie słoneczne, suche powietrze oraz przede wszystkim słona i chlorowana woda prowadzą do ich osłabienia.

Promienie słoneczne
Ich nadmiar otwiera łuskę włosa, czyli jego naturalną ochronę. Na skutek tego promienie UV wnikają w głąb włosa niszcząc jego strukturę wewnętrzną. Włos staje się wtedy matowy i wysuszony.

RADA: Podczas długiego przebywania na mocnym słońcu schowaj włosy pod nakryciem głowy

Pamiętaj o nawilżaniu!
Jednym z najlepszych sposobów na ochronę włosów latem jest ich nawilżanie! Nie zapominaj o regularnym stosowaniu odżywek, masek oraz szamponów nawilżających.

A po powrocie z plaży…
... zawsze myj włosy. Pozwoli to usunąć sól morską i piasek, który osadził się podczas odpoczynku na plaży. Dlaczego jest to tak ważne? Sól morska i piasek podrażniają skórę głowy oraz niszczą pasma włosów.

289810988994624506
© Materiały prasowe

Nie rezygnuj z suszarki
Często podczas upałów, przestajemy używać suszarki, ale jest to błędna metoda. Jeśli wyjdziesz na promienie słoneczne z mokrymi włosami staną się one matowe, ponieważ łuski nie zostaną domknięte. A więc, susz włosy chłodnym strumieniem powietrza, w kierunku od góry do dołu - twoje włosy będą wtedy wygładzone, gdyż łuski zostaną domknięte.

Profesjonalna regeneracja w salonie 1909 Fryzjerzy
Jeśli chcesz profesjonalnie odżywić włosy osłabione letnimi czynnikami, zapraszamy do salonu 1909 Fryzjerzy na profesjonalną regenerację, która przywróci zdrowy i piękny wygląd Twoich włosów.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także