Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
pielęgnacja włosów
05-06-2019 16:10

Pielęgnacja włosów latem

Lato może być ciężkim okresem dla Twoich włosów. Pojawia się wtedy wiele szkodliwych czynników wpływających negatywnie na ich kondycję. Mocne promienie słoneczne, suche powietrze oraz przede wszystkim słona i chlorowana woda prowadzą do ich osłabienia.

Share
Pielęgnacja włosów latemŹródło: Materiały prasowe
d43cjtl

Promienie słoneczne
Ich nadmiar otwiera łuskę włosa, czyli jego naturalną ochronę. Na skutek tego promienie UV wnikają w głąb włosa niszcząc jego strukturę wewnętrzną. Włos staje się wtedy matowy i wysuszony.

RADA: Podczas długiego przebywania na mocnym słońcu schowaj włosy pod nakryciem głowy

Pamiętaj o nawilżaniu!
Jednym z najlepszych sposobów na ochronę włosów latem jest ich nawilżanie! Nie zapominaj o regularnym stosowaniu odżywek, masek oraz szamponów nawilżających.

d43cjtl

A po powrocie z plaży…
... zawsze myj włosy. Pozwoli to usunąć sól morską i piasek, który osadził się podczas odpoczynku na plaży. Dlaczego jest to tak ważne? Sól morska i piasek podrażniają skórę głowy oraz niszczą pasma włosów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nie rezygnuj z suszarki
Często podczas upałów, przestajemy używać suszarki, ale jest to błędna metoda. Jeśli wyjdziesz na promienie słoneczne z mokrymi włosami staną się one matowe, ponieważ łuski nie zostaną domknięte. A więc, susz włosy chłodnym strumieniem powietrza, w kierunku od góry do dołu - twoje włosy będą wtedy wygładzone, gdyż łuski zostaną domknięte.

Profesjonalna regeneracja w salonie 1909 Fryzjerzy
Jeśli chcesz profesjonalnie odżywić włosy osłabione letnimi czynnikami, zapraszamy do salonu 1909 Fryzjerzy na profesjonalną regenerację, która przywróci zdrowy i piękny wygląd Twoich włosów.

d43cjtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d43cjtl
d43cjtl