WP
Uroda

Piercing paznokci

Malowanie, przyklejanie tipsów, nakładanie brokatu to bardzo powszechne metody upiększania paznokci. Ale wciąż niewiele kobiet decyduje się na… piercing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piercing paznokci
(Thinkstock)
WP

Malowanie, przyklejanie tipsów, nakładanie brokatu to bardzo powszechne metody upiększania paznokci. Ale wciąż niewiele kobiet decyduje się na… piercing. Pewnie dlatego, że mało kto wie o takiej formie ozdabiania rąk. Skoro jednak przyzwyczailiśmy się do kolczyków w innych częściach ciała, to i kolczyki w paznokciach powinny zdobyć swoich zwolenników.

Kolczyki najlepiej założyć w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka najpierw utwardza paznokcie żelem lub akrylem, następnie maluje je. Gdy wyschną, wierci w nich otwór przy pomocy specjalnej frezarki. Na koniec mocuje kolczyk i mocno go zaciska. Prawidłowo przeprowadzony zabieg powinien być całkowicie bezbolesny.

Wbrew pozorom samodzielne założenie kolczyka w paznokciu nie jest zadaniem szczególnie trudnym, każdy może sam wykonać ten zabieg. W tym celu będą potrzebne: kolczyk i odpowiednie wiertełko. Zakłada je się podobnie jak w gabinecie kosmetycznym.

WP

Krok po kroku...

• Przed piercingiem powinno się wzmocnić paznokcie. Można nałożyć na nie żel lub akryl. Kolczyki można zakładać zarówno na tipsy jak i na naturalne paznokcie
• Dziurkę wiercimy specjalnym wiertełkiem w płytce paznokcia, ok. 2 mm od brzegu. Przykładamy je do paznokcia pod kątem prostym i obracamy, wywiercamy dziurkę od dołu i poprawiamy od góry.
• Potem można pomalować paznokcie, a kiedy wyschną na wierzch warto nałożyć emulsję bezbarwną, wzmocni to trwałość lakieru.
• Przy pomocy pęsety rozchyla się brzegi kolczyka i umieszcza go ostrożnie w przygotowanej dziurce. Na koniec zaciska się delikatnie jego końce.

Nosząc taką nietypową ozdobę, trzeba bardzo uważać. Kolczyk łatwo zaczepić i naderwać, a nawet zerwać cały paznokieć.
Nie powinno się kolczykować paznokci słabych, kruchych, rozdwajających się, lepiej wtedy nosić kolczyki na tipsach. Piercing można powtórzyć wtedy, gdy paznokieć odrośnie, płytka musi mieć czas by się zregenerować.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP