UrodaPłatki pod oczy

Płatki pod oczy

Płatki pod oczy
22.08.2007 10:10, aktualizacja: 29.12.2011 12:23

Pielęgnacja okolicy oka jest szalenie istotna. Skóra wokół oczu ma zaledwie 0,5 mm grubości, jest więc czterokrotnie cieńsza od skóry twarzy. Jest prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, które wytwarzając ochronną warstewkę sebum stanowią jej barierę ochronną. Ta strefa twarzy poddaje się efektom starzenia najwcześniej.

Pielęgnacja okolicy oka jest szalenie istotna. Skóra wokół oczu ma zaledwie 0,5 mm grubości, jest więc czterokrotnie cieńsza od skóry twarzy. Jest prawie całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, które wytwarzając ochronną warstewkę sebum stanowią jej barierę ochronną. Ta strefa twarzy poddaje się efektom starzenia najwcześniej.

Istotne w tych procesach jest także to, że włókna kolagenu i elastyny są tu rzadziej rozmieszczone i wciąż poddawane ruchom mimicznym. Częstym kłopotem estetycznym okolicy oka są także sińce i opuchnięte powieki. Powstają one w skutek gromadzenia się i złego odprowadzania limfy. Jej cyrkulację zaburza stres, nieregularny sen oraz niezdrowa dieta.

Podstawą pielęgnacji okolicy oka powinna być stała dbałość o kondycję skóry. Szalenie istotne jest dokładne oczyszczanie – demakijaż skóry powiek przed snem oraz stosowanie odpowiedniego kremu na okolice oka. Z czasem jednak, twoja skóra potrzebuje silniejszego działania: napięcie skóry, wygładzenie i silne nawilżenie. Na takie sytuacje szczególnie polecane są kolagenowe lub hydrofilowe płatki pod oczy.

Jak je stosować?

Najczęściej wystarczy zdjąć folię chroniącą składniki czynne zawarte w płatkach. „Nakleja” się je na skórę dolnej, lub obu powiek – w zależności od ich rodzaju (kształtu) płatków. Okrągłe na całe oko, a te w kształcie półksiężyca tylko na dolną powiekę. Podczas zabiegu najlepiej odpoczywać w pozycji leżącej i pozwolić działać płatkom od 15 do 30 minut. Płatki dla większej efektywności warto przechowywać w lodówce.

Dostępne i skuteczne:

Dax Cosmetics
Hydrożelowe płatki Kolagenowe PERFECTA Age Control 35+ Biopeptox na zmarszczki mimiczne.
Dla kobiet po 35. roku życia. Zawarty w nich aktywny składnik Biopeptox® rozluźnia mięśnie twarzy odpowiedzialne za mimikę i zapobiega mikroskurczom mimicznym. Dodatkowo sfery kolagenu, które pęcznieją w naskórku wypychają zmarszczki od wewnątrz. Rezultat - skóra gładka i odprężona. (21zł za 5 zabiegów)

Beauty Formulas
Ogórkowe chłodzące płatki pod oczy - płatki z wyciągiem z ogórka mające właściwości łagodzące i odświeżające. Płatki dodatkowo nasączone są wyciągami z ziół, takich jak: żel aloesowy, wyciąg z rumianku i oczaru wirginijskiego, zmniejszającymi opuchliznę i ciemne koła pod oczami. (11 zł za 6 zabiegów)

Soraya Profesjonal
Płatki kolagenowe pod oczy z wyciągiem z kawioru. Polecane dla skóry dojrzałej, mało jędrnej po 45. roku życia. Są przystosowane do wykonania profesjonalnego zabiegu kosmetycznego w domu. Dzięki zawartości kolagenu, skóra staje się elastyczna i odpowiednio napięta. Efekt wygładzenia, ujędrnienia i spłycenia zmarszczek wokół oczu jest widoczny natychmiast po zastosowaniu. Zawierają wyciąg z kawioru, który zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. (31 zł za 3 zabiegi)

* Bielenda*
Profesjonalne Kolagenowe płatki pod oczy.
Dzięki ultranowoczesnej, hydrożelowej technologii, składniki aktywne penetrują do najgłębszych warstw naskórka. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Płatki silnie nawilżają, ujędrniają skórę, wypełniają zmarszczki od wewnątrz oraz redukują opuchliznę i cienie pod oczami (5 zł za 1 zabieg)

Z pomocą kosmetyczki…

W gabinetach kosmetycznych także możesz wypróbować skuteczność płatków kosmetycznych pod oczy. Dużym powodzeniem cieszy się zabieg niemieckiej firmy Charlotte Meenzten. Aloesowe płatki pod oczy nawilżają, działają napinająco i rozjaśniająco. Zabieg polecany przy pierwszych oznakach starzenia okolic oczu 2-4 razy w miesiącu (w formie kuracji), później 1 raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Dla osób po 25 roku życia polecany przed wyjściem, kiedy zależy ci na idealnym stanie skóry. Koszt zabiegu 20zł.

Drugim, godnym polecenia jest zabieg Kawior i Retionol włoskiej firmy Bio-line. Jest to propozycja dla skór wymagających, z widocznymi oznakami starzenia. Zabieg poza kompresem z nasączonych płatków wykorzystuje także masaż okolicy oczu z użyciem skoncentrowanego serum z ekstraktem z kawioru i kompleksem retinolowym. Po wchłonięciu serum nakłada się fluid pod oczy z tej samej serii. Zabieg wykonuje się 2 razy w tygodniu dla skór silnie zwiotczałych, potem raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Koszt zabiegu 70zl.