Trwa ładowanie...
22-07-2005 14:21

Po depilacji

Nie zawsze skóra po depilacji wygląda idealnie. Masz z nią kłopot? Poradzimy, co zrobić!

Share
Po depilacji
d2vzge8

Chcesz mieć gładką skórę, więc ją depilujesz. Efekt jest inny od oczekiwanego: włosy wrastają w skórę, w miejscu depilacji powstają krostki, skóra robi się szorstka i swędzi. Takich „niespodzianek” możesz uniknąć. Na każdą jest jakiś sposób. *
*
Wrastanie włosów - Jak wygląda?
Odrastające włosy nie przebijają się przez naskórek. Wrastają w skórę, wokół nich tworzą się krostki. Te z czasem twardnieją, przekształcając się w nieestetyczne grudki.
- Dlaczego?Problem może pojawić się zarówno po depilacji maszynką do golenia, jak i woskiem. Ostrze ścina włosy w szpic. Ostre wbijają się pod powierzchnię naskórka i wrastają w skórę. Depilacja woskiem osłabia włosy. Miękkim i wiotkim trudniej przebić się przez naskórek.
- Jak tego uniknąć? Nawilżaj ciało balsamem, co dwa-trzy dni wykonuj peeling. Naskórek stanie się cieńszy i miękki. Odrastające włosy łatwiej się przez niego przebiją i nie będą wrastać.

Stany zapalne - Jak wyglądają? W miejscu usuniętych włosów pojawiają się czerwone kropki, potem powstają z nich krosty.
- Dlaczego? Ostrza maszynki do golenia i tarcze depilatora elektrycznego drapią skórę, tworząc ranki. Jeśli wnikną w nie bakterie, dochodzi do infekcji.
- Jak tego uniknąć? Myj skórę przed zabiegiem, używaj specjalnych kosmetyków po depilacji. Dezynfekują, nawilżają i zmiękczają skórę.

Uczulenie - Jak wygląda? Po użyciu depilatora chemicznego skóra swędzi, pojawia się wysypka.
- Dlaczego? Pianki, kremy i woski zawierają substancje nieobojętne dla skóry. Nałożone od razu na dużą jej powierzchnię lub przetrzymywane na niej za długo mogą uszkodzić naskórek i wywołać uczulenie. Używane zgodnie z zaleceniem producenta są bezpieczne.
- Jak tego uniknąć? Przestrzegaj wskazówek podanych na opakowaniu depilatora. Przed jego użyciem zrób test alergiczny na przedramieniu (posmaruj niewielką powierzchnię skóry i po kilku godzinach sprawdź, czy jest zaczerwienienie. Jeśli tak, kosmetyk nie nadaje się dla Ciebie, nie stosuj go). Nie przekraczaj podanego na opakowaniu czasu aplikacji kosmetyku. Jeśli w określonym czasie nie usunie on włosów, dokładnie go zmyj i... wybierz inny sposób depilacji.

d2vzge8

Przesuszenie skóry - Jak wygląda? W miejscu użycia depilatora skóra się łuszczy. Jest szorstka, matowa.
- Dlaczego? Ostrza golarki i tarcze depilatora intensywnie pocierają skórę. Depilatory chemiczne zawierają substancje, które rozpuszczają keratynową osłonkę włosa, a jednocześnie wysuszają skórę.
- Jak tego uniknąć? Do depilacji używaj preparatów z substancjami nawilżającymi. Aby złagodzić negatywne skutki zabiegu, nakładaj na skórę balsam odżywczy.

Zauważyłaś, że po depilacji w miejscu jednego usuniętego włoska wyrastają trzy nowe? Najprawdopodobniej podczas zabiegu doszło do uszkodzenia mieszka włosa (może się tak zdarzyć w trakcie usuwania włosów laserem oraz, rzadziej, depilatorem elektrycznym). Uszkodzony mieszek zamiast jednego grubego włosa wytwarza dwa lub trzy cienkie włoski. Aby pozbyć się problemu, trzeba powtórzyć depilację laserem lub użyć innego depilatora elektrycznego.

(MK)

d2vzge8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vzge8
d2vzge8