Trwa ładowanie...
d4j9dn1

Podrażniona, swędząca skóra

Od 3-4 miesięcy swędzi mnie skóra pod pachami... Myslałam, że to wina antyperspirantu lub żelu pod prysznic, jednak zmieniałam je chyba
z 10 razy i nic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podrażniona, swędząca skóra
d4j9dn1

Od 3-4 miesięcy swędzi mnie skóra pod pachami... Myslałam, że to wina antyperspirantu lub żelu pod prysznic, jednak zmieniałam je chyba z 10 razy i nic. Czasem mam aż takie suche, czerwone plamy... Od kilku dni także zaczęła mnie swędzieć skóra na dekolcie. Nie mam pojecia co to jest i czym to może być spowodowane. Piłam wapno, smarowalam Fenistilem i nic. Prosze o odpowiedź. Z góry dziekuję.
Ola

Opisane przez Panią zmiany sugerują tzw. wyprysk z podrażnienia skóry okolicy pach. Najprawdopodobniej elementem inicjującym był dezodorant, jednak przewlekły stan zapalny utrzymywał się długo z powodu najprawdopodobnie kolejnych podrażnien.

Dlatego też obecnie należy bezwzględnie używać kosmetyków aptecznych do skóry podrażnionej (zarówno do mycia, jak i kremów nawilżających), zrezygnować z dezodorantu na kilka tygodni, ewentualnie zastosować dezodorant do delikatnej skóry Spirial w kremie.

Elżbieta Gołębka

d4j9dn1

Podziel się opinią

Share

d4j9dn1

d4j9dn1