Trwa ładowanie...
d44gxaz
Pole dance na igrzyskach olimpijskich?
x-news/Agencja TVN
Fit

Pole dance na igrzyskach olimpijskich?

Pole dance niedługo może zagościć na liście dyscyplin olimpijskich. - Trzymam kciuki, żeby kiedyś się udało - powiedziała Katarzyna Bigos, mistrzyni Polski i Europy w pole dance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44gxaz

Pole dance staje się coraz bardziej popularną dyscypliną, również w Polsce. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe szkoły. Jednak jego zwolennicy od lat walczą ze złośliwymi stereotypami nawiązującymi do rozrywek z nocnego klubu. A nazywanie pole dance tańcem na rurze może być mylące. Pole dance nie jest po prostu tańcem, tylko akrobatyką – dyscypliną wymagającą ogromnej siły, elastyczności, woli walki i zaangażowania. Trwają prace nad włączeniem tej dyscypliny do kategorii olimpijskich.

- Mam poczucie, że w środowisku fitnessowym to jest już jasne, że pole dance to sport - powiedziała Katarzyna Bigos, mistrzyni Polski i Europy w pole dance. - Coraz więcej pojawia się różnych stowarzyszeń i profesjonalnych zawodów związanych z pole sportem. Następuje profesjonalizacja i pole dance cały czas ewoluuje. Trzymam kciuki, żeby kiedyś się udało.

d44gxaz

Get the look

d44gxaz

Podziel się opinią

Share

d44gxaz

d44gxaz