Polina Kowaliewa objęta sankcjami. Pasierbica Ławrowa ma kłopoty

Pasierbica Siergieja Ławrowa została objęta sankcjami
Pasierbica Siergieja Ławrowa została objęta sankcjami

24.03.2022 18:19, aktual.: 24.03.2022 19:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polina Kowaliewa, córka "nieoficjalnej drugiej żony" rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, Siergieja Ławrowa, została objęta brytyjskimi sankcjami. Majątek 26-latki, która na co dzień mieszka w Londynie, w domu o wartości ponad 4 milionów funtów, został zamrożony.

24 marca Wielka Brytania nałożyła nowy pakiet sankcji na rosyjskich oligarchów i biznesmenów. Do osób dotkniętych restrykcjami zalicza się Polina Kowaliewa, pasierbica rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, Siergieja Ławrowa.

Polina Kowaliewa kupiła mieszkanie za ponad 4 miliony funtów

Polina Kowaliewa, 26-letnia pasierbica Ławrowa, jest najbardziej znaczącym celem sankcji – czytamy w "Daily Mail". Polina uczęszczała do prywatnej szkoły z internatem w Bristolu, następnie zdobyła dyplom z ekonomii i polityki na Uniwersytecie Loughborough, po czym ukończyła studia magisterskie z ekonomii i strategii biznesowej w Imperial College London. Po skończonych studiach Kowaliewa pracowała dla Gazpromu, a następnie w firmie wydobywczej Glencore.

Jak opisuje "Daily Mail", powołując się na dokumenty Land Registry, pasierbica szefa rosyjskiego MSZ w 2016 roku kupiła mieszkanie za 4,4 miliona funtów w londyńskiej dzielnicy Kensington. Miała wtedy 21 lat. "Wciąż nie wiadomo, kto zapłacił za mieszkanie Poliny" - podkreśla dziennik.

O jej ogromnym majątku donosiła także Maria Piewczich – rosyjska dziennikarka i szefowa jednostki śledczej założonej przez Aleksieja Nawalnego Fundacji Antykorupcyjnej (FBK). Opublikowała ona na Twitterze wątek na temat jej bogactwa.

Dziś Kowaliewa została obłożona sankcjami, a jej majątek w konsekwencji został całkowicie zamrożony. "Jej czarujące brytyjskie życie jest skończone" - podsumowuje Piewczich po decyzji o obłożeniu Kowaliewej sankcjami. Ona sama, według informacji medialnych, miała wcześniej opuścić dom. Nie wiadomo, gdzie teraz się znajduje.

Polina Kowaliewa jest córką wieloletniej kochanki Ławrowa

Matką Poliny jest Swietłana Poliakowa, pracownica rosyjskiego MSZ, która od początku lat dwutysięcznych ma pozostawać w związku z Ławrowem. Jest nazywana jego nieoficjalną drugą żoną. Towarzyszyła mu w kilkudziesięciu podróżach zagranicznych.

Oficjalnie żoną Siergieja Ławrowa pozostaje Maria Aleksandrowna, z którą ma 40-letnią córkę, Ekaterinę. Para nie widziała się jednak od 20 lat.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.