Blisko ludziPostaw na humor weselny!

Postaw na humor weselny!

Postaw na humor weselny!
Źródło zdjęć: © 123RF

21.06.2013 14:28, aktual.: 21.06.2013 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ślub i wesele to nie tylko podniosły i radosny moment życia, ale też bardzo stresujący, i to nie tylko dla pary młodej. Rodzice martwią się, czy wszystko się uda, a każdy z gości chce dobrze wypaść. Humor może rozładować napięcie, ale trzeba go dawkować umiejętnie, żeby ślub nie zamienił się w cyrk. Musi być subtelny, w odpowiednim miejscu i momencie. Warto zdecydować się na maksymalnie dwie dowcipne niespodzianki.

Ślub i wesele to nie tylko podniosły i radosny moment życia, ale też bardzo stresujący, i to nie tylko dla pary młodej. Rodzice martwią się, czy wszystko się uda, a każdy z gości chce dobrze wypaść. Humor może rozładować napięcie, ale trzeba go dawkować umiejętnie, żeby ślub nie zamienił się w cyrk. Musi być subtelny, w odpowiednim miejscu i momencie. Warto zdecydować się na maksymalnie dwie dowcipne niespodzianki.

Z nerwów nie jeden pan młody zapomniał słów przysięgi i nie jedna panna młoda omal nie zemdlała. Zamiast cieszyć się tą niepowtarzalną chwilą, myślą – niech wreszcie to wszystko się skończy i będzie spokój. Sporą dawkę emocji przeżywają też rodzice, są wzruszeni, ale też czują ciężar, żeby godnie reprezentować swojego syna, czy córkę.

Najczęściej są też współorganizatorami przyjęcia, więc stresują się, czy wszystko będzie tak, jak zaplanowali. Dobrze jeśli stres pobudza do działania, ale niestety wielu z nas paraliżuje i powoduje dyskomfort. W tej sytuacji nieco dowcipu, którzy rozładuje napięcie, jest nie do przecenienia.

Czasami mamy szczęście, bo ktoś z najbliższych ma poczucie humoru, które działa jak balsam na zestresowane umysły. Ale też w programie przyjęcia nie powinno zabraknąć sytuacji, które wywołają uśmiechy na twarzach gości. Wszakże wesele to radosna chwila, a poczucie humoru nigdy nie wychodzi z mody.

Zadbaj o dodatki...

Pomyślcie o dekoracjach i dodatkach ślubnych, które wprowadzą odrobinę dobrego humoru. Wcale nie muszą zdominować wystroju sali, czy tym bardziej ubioru państwa młodych. Powinny to być drobne, subtelne elementy. Jednym z takich pomysłów są naklejki, które umieszczamy na podeszwie butów państwa młodych. Treść może być taka sama u obojga, albo zupełnie inna u każdego z nich, np.: „Just Married”, „Help”, czy „Koniec wolności”. W chwili gdy państwo młodzi uklękną w kościele, zebrani goście zobaczą napis. To propozycja dla tych, którzy mają dystans do siebie i samej ceremonii zaślubin.

Kolejny pomysł dotyczy figurek na torcie weselnym. Zamiast zamawiać tradycyjną parę młodą z cukru, warto pomyśleć o czymś zabawnym. Może to być postać uciekającego pana młodego i ciągnącej go panny młodej (albo odwrotnie, zależy np. która ze stron zwlekała ze ślubem).

Zastanówcie się, co lubicie albo co was denerwuje w partnerze. Jesteście zagorzałymi fanami motocykli, piłki nożnej albo rozmów przez telefon – niech stanie się to motywem dekoracji. Na przykład pan młody zamiast w garniturze będzie ubrany w sportowy strój z piłką przy nodze albo wizerunek pary młodej na motocyklach. Taka indywidualna figurka nie tylko wywoła uśmiech, ale też będzie to doskonała pamiątką ze ślubu.

Duże pole do popisu zostawiają też serwetki, zaproszenia lub winietki na których można umieścić zabawny tekst. Jeśli nie przychodzi wam nic do głowy, warto poszperać w sieci, gdzie jest wiele gotowych propozycji. Przykładowo winietka na butelce alkoholu: „Jesteś brachu na weselu, Pij więc zdrowo przyjacielu, chciałbym Ciebie jednak prosić, bym nie musiał Cię wynosić." lub „Gościu! Jeśli Ci zaszumi w głowie lub się w oczach będzie dwoić, nie martw się o swoje zdrowie i spokojnie daj się spoić”.

Pierwszy taniec

Może być pięknym pokazem, pod warunkiem jednak, że jesteśmy wytrawnymi tancerzami. W innym wypadku pan młody depcze po palcach swojej ukochanej, ona co chwilę gubi krok i zaplątuje się w tren, a reszta gości przygląda się temu i myśli sobie - co oni wyczyniają. Zamiast spinać się i za wszelką cenę starać zachować powagę, może lepiej pozwolić sobie na rozbawienie gości zabawnymi krokami i nie do końca poważną muzyką. Ważne jednak, żeby zachować umiar i zamienić tego w cyrk.

Zabawy i konkursy

Od wielu lat rozbawieniu gości służą zabawy weselne. Dziś wielu z nich rezygnuje, bo dorobiły się złej sławy, jako wyjątkowo głupie i prymitywne. A może jednak zamiast całkowicie je wykluczać, zastanowić się tylko nad tymi odpowiednimi. Można sobie darować te wulgarne, np. z przeciąganiem jajka przez nogawki męskich spodni w wykonaniu kobiet. Kto chciałby mieć mokrą i lepiącą się plamę w okolicach krocza na resztę wieczoru.

Warto natomiast zostać przy oczepinach. Zabawa ta ma w Polsce długą tradycję, poza tym integruje, bo angażuje wiele osób. Przed laty złapanie welonu jak znak, że szybko wyjdzie się za mąż, było marzeniem wielu panienek.

Zamówcie zawodowców

Jak twierdzi Kabaret Hrabi, dobre wesele to takie, którego nie pamięta się rano, a wspomina przez całe życie. Występ profesjonalistów od humoru będzie z pewnością sporą atrakcją. Nie koniecznie trzeba sięgać po te z najwyższej półki, znane z festiwali i telewizji. Można poszukać ofert mniej sławnych kabareciarzy. Wszystko zależy od środków, jakie chcemy przeznaczyć na wesele.

Skecze mogą przeplatać się z muzyką, będą stanowiły chwilę oddechu od tańca. Ważne jednak, żeby były tematyczne i krótkie - kilkuminutowe, bo sala weselna to nie teatr. Tutaj nikt przez godzinę nie będzie się skupiał na tym, co artysta miał na myśli, goście są nastawieni na zabawę. Żeby nie wybierać w ciemno, warto zapoznać się z ofertą kabaretów – oglądając filmiki z ich występów, które zamieszczone zostały w internecie.

Prezentacja w prezencie

Często w ofercie fotografii weselnych jest prezentacja zdjęć. Warto pamiętać, że macie wpływ na to, co się w niej pojawi. Tutaj również jest duże pole do popisu, jeśli chodzi o humor. W prezentacji mogą znaleźć się wasze zdjęcia z dzieciństwa opatrzone zabawnymi komentarzami. Będzie ona doskonałą pamiątką, która za każdym razem, gdy do tego wrócicie, wywoła śmiech.

(mos/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także