UrodaPowstrzymać zmarszczki

Powstrzymać zmarszczki

Powstrzymać zmarszczki

26.11.2007 15:10, aktual.: 31.05.2010 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmarszczki są jednym z elementów naturalnego procesu starzenia się. Mogą być one również spowodowane uszkodzeniem skóry wywołanym przez np. długotrwałe działanie słońca, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, nagłą utratą wagi. Zmarszczki mogą być też sprawą dziedziczną.

Zmarszczki są jednym z elementów naturalnego procesu starzenia się. Mogą być one również spowodowane uszkodzeniem skóry wywołanym przez np. długotrwałe działanie słońca, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, nagłą utratą wagi. Zmarszczki mogą być też sprawą dziedziczną.

Istnieje kilka sposobów na to, by powstrzymać zmarszczki, a dokładnie - by zwolnić tempo, w jakim pojawiają się na twarzy. Może nie mamy wpływu na kwestie genetyczne, ale w innych możemy coś zdziałać.

Chroń skórę

Tak naprawdę najważniejsze jest, by chronić skórę przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami. W praktyce oznacza to, że przede wszystkim powinnyśmy unikać wylegiwania się na słońcu czy chodzenia do solarium.

Słońce najbardziej szkodzi w godzinach od 10.00 do 16.00 i wtedy należy unikać opalania się, zwłaszcza na jasnych, odbijających światło powierzchniach (piasek, beton, pomalowane na biło płaszczyzny).

Wylegując się na plaży, trzeba koniecznie używać kremu z mocnym filtrem. Należy nałożyć go na skórę 15-30 minut przed wyeksponowaniem jej na słońce i w czasie, gdy jesteśmy narażeni na jego szkodliwy wpływ, powinniśmy kilkakrotnie powtórzyć tę czynność.

Dodatkowo warto nosić czapkę z daszkiem lub kapelusz, najlepiej z szerokim rondem – nie tylko chronimy głowę przed przegrzaniem, ale również zapewniamy twarzy dodatkową ochronę w postaci cienia. Sprawa ma się podobnie z okularami przeciwsłonecznymi – są zbawienne dla oczu i przy okazji powstrzymują nas od mrużenia oczu, co jest jednym z czynników powodujących zmarszczki mimiczne.

Unikaj solarium

Smażenie się w solarium nie jest wcale mniej szkodliwe od wylegiwania się na słońcu. Zwłaszcza, że większość kładących się na łóżku opalającym kobiet nie używa żadnych kosmetyków ochronnych! Kwadrans w solarium może zrobić nam więcej krzywdy niż cały dzień na plaży.

Używaj kremu z filtrem

Kremu z filtrem najlepiej używać bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Nawet jeśli niebo jest zachmurzone lub gdy dzień jest mglisty, musimy chronić naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UVB. Chmury i mgła mogą nawet potęgować ich działanie. Co więcej, niebezpieczeństwo związane z promieniami słonecznymi zależy od kąta ich padania, a nie od tego, czy słońce jest jasne i czy bardzo grzeje.

Mydłu powiedz stanowcze "nie"

Nie używaj mydła do mycia twarzy. Nie ma nic gorszego dla Twojej buzi niż perfumowane mydło alkaliczne. Lepiej stosować toniki i żele – nie zawierają mydła, nie wysuszają one skóry tak jak inne kosmetyki Po umyciu twarzy, należy ją natychmiast wytrzeć i nasmarować kremem, najlepiej takim na bazie wody.

Nie funduj swojej skórze wstrząsów

Unikaj kąpieli w chlorowanej wodzie (basen) i bardzo gorących pryszniców. Zimą chroń skórę, używając do tego celu tłustego kremu. Poza tym regularnie nawilżaj twarz.

Postaw na regularną pielęgnację

Dbaj o skórę codziennie, nie tylko od święta. Zainwestuj w dobre kosmetyki i używaj ich systematycznie. Może i jest to spory wydatek, ale na pewno mniejszy niż zastrzyki z botoksu czy lifting. Jeśli nie wyrobisz w sobie zdrowych nawyków, możesz szybko spodziewać się pierwszych zmarszczek. Nie możesz liczyć na to, że wizyta u kosmetyczki raz na pół roku czy nakładanie maseczki w odstępach dwumiesięcznych przyniesie powalające efekty.

Nie pal!

Rzuć palenie. Badania naukowe pokazują, że zmarszczki szybciej pojawiają się u palaczek niż u kobiet niepalących. Znajdujące się w papierosach toksyny są bardzo szkodliwe dla skóry. Ponadto, u regularnie zaciągających się kobiet, zmarszczki pojawiają się wokół ust.
Uwaga! Podobnie może się dziać, jeśli będziemy często pić ze słomki! Lepiej sączyć napój bezpośrednio z butelki lub szklanki.

Nie stosuj restrykcyjnych diet

Staraj się utrzymywać wagę na stałym poziomie. Wahania masy ciała powodują, że skóra się rozciąga i ściąga, aż w końcu traci swoją elastyczność, co sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Pij H2O

Pij dużo wody. Dzięki temu Twój organizm nie będzie miał kłopotów z usuwaniem toksyn, a skóra będzie odpowiednio nawilżona.

Odżywiaj się zdrowo

Twoja dieta nie może być monotonna, muszą się w niej znaleźć składniki z wszystkich grup żywieniowych. Jedz dużo świeżych warzyw i owoców – są bardzo pożywne i zawierają sporo wody.

Pozwól sobie na odrobinę luksusu

Zafunduj sobie masaż twarzy. Pomoże on zachować skórze elastyczność. Podziała stymulująco na krążenie krwi, dzięki czemu skóra twarzy będzie dobrze odżywiona.

Nie stresuj się

Jeśli tłamsimy w sobie negatywne emocje, bardzo często znajdują one swoje ujście w naszym wyglądzie. Podkrążone oczy, pojawianie się kolejnych siwych włosów i zmarszczek – to wszystko może być spowodowane naszym ciągłym niezadowoleniem.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także