UrodaPoznaj swój typ urody

Poznaj swój typ urody

Poznaj swój typ urody
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
07.01.2010 14:16, aktualizacja: 29.05.2010 15:34

Jesteś ciepłą wiosną czy zimnym latem? Twoje włosy są intensywnie rude, a może czarne z granatowym połyskiem? Sprawdź, jaki jest twój typ kolorystyczny i jaki makijaż najlepiej podkreśli twoje atuty.

Jesteś ciepłą wiosną czy zimnym latem? Twoje włosy są intensywnie rude, a może czarne z granatowym połyskiem? Sprawdź, jaki jest twój typ kolorystyczny i jaki makijaż najlepiej podkreśli twoje atuty.

Wiosna

Pani wiosna ma jasną cerę o brzoskwiniowym odcieniu, często z rumieńcami i złocistymi piegami. Skóra łatwo się opala i przyjmuje złoty odcień. Oczy są najczęściej szare lub niebieskozielone, ale mogą mieć również piwny bądź brązowy kolor, a ich oprawa jest jasna. Pani wiosna to najczęściej blondynka lub szatynka z miodowymi refleksami.

Jeśli reprezentujesz ten typ urody, powinnaś unikać zbyt mocnego podkreślania urody. Makijaż powinien być delikatny – unikaj czarnej kredki, czarnego tuszu i cieni do powiek w kolorze ciemnego brązu. W kosmetyczce uwzględnij natomiast kolor grafitowy, śliwkowy, chłodny róż i beż, jasny turkus, oliwkowy oraz pomarańczowy.

Uroku dodadzą szminki w odcieniach wiśni, fuksji, brzoskwini, jednak najlepiej sprawdzi się transparentny błyszczyk. Podkład powinien być brzoskwiniowy lub jasnobeżowy. Lato

Pani lato posiada porcelanową, bladą cerę, na której często goszczą piegi o szarym odcieniu, a spod delikatnej skóry prześwitują naczynka. Włosy są popielate lub platynowe, a oczy niebieskie, szare, szaroniebieskie bądź szarozielone.

Delikatną urodę Pani Lato podkreślą cienie do powiek w chłodnych odcieniach błękitu, turkusu, różu, srebra, beżu i fioletu. W kosmetyczce powinny znaleźć się również perłowe błyszczyki i pomadki w kolorze łososiowego różu lub jasnego koralu.

Do porcelanowej cery odpowiednie będą jasne, chłodne podkłady. Z czego powinna zrezygnować Pani Lato? Przede wszystkim z czarnych kredek, ciepłych kolorów na powiekach i brzoskwiniowych podkładów. Jesień

O ile odróżnienie typu kolorystycznego wiosny i lata nieraz przysparza wielu problemów, to jesienny typ urody jest na tyle charakterystyczny, ze nie można go pomylić z żadnym innym. Pani Jesień wyróżniają włosy o miedzianym, rdzaworudym, marchewkowym lub kasztanowym odcieniu.

Cera jest niezwykle delikatna, niemal przezroczysta i z licznymi piegami, co sprawia, że przedstawicielki tego typu urody najczęściej unikają kąpieli słonecznych. Oczy są koloru zielonego, błękitnego bądź złotego brązu.

Pani Jesień najkorzystniej prezentuje się w ciepłych barwach – odcieniach czekolady, karmelu, złota i brzoskwini. Odpowiednie będą szminki ceglaste i miedziane, natomiast podkład powinien mieć kolor ciepłego beżu. Rzęsy można podkreślić brązowym tuszem. Pani Jesień powinna unikać barw chłodnych i czarnej kredki na powiekach. Zima

Kobiety reprezentujące zimowy typ kolorystyczny podzielić możemy na dwie grupy w zależności od rodzaju karnacji – pierwszą grupę tworzą panie o porcelanowej, bardzo jasnej cerze, drugą natomiast panie o oliwkowym odcieniu skóry. Jednak bez względu na karnację, każda Pani Zima ma ciemną oprawę oczu i usta w kolorze czerwieni. Oczy są najczęściej niebieskie lub brązowe, włosy natomiast czarne lub ciemnobrązowe, często z charakterystycznym granatowym połyskiem.

Urodę Pani Zimy podkreślą wyraźne, intensywne barwy – fiolet, soczysta zieleń, turkus i grafit. Na usta można nałożyć pomadki o barwie czerwonej, purpurowej bądź malinowej. Dla Pani Zimy odpowiednie są czarne kredki i tusze do rzęs, powinna natomiast unikać makijażu w ciepłych odcieniach brzoskwini i brązu. Podkład powinien mieć barwę beżową.

Typy mieszane

Często zdarza się, że naszej urody nie można jednoznacznie dopasować do określonego typu kolorystycznego. Istnieją bowiem tzw. typy mieszane, które łączą w sobie cechy typów ciepłych (wiosna i jesień) bądź chłodnych (lato i zima). Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z osobą profesjonalnie zajmującą się wizażem – dobór odpowiedniego makijażu w przypadku typów mieszanych jest nieraz bardzo skomplikowany. Warto również wiedzieć, że nie ma możliwości, aby u jednej osoby występowały cechy zarówno typu ciepłego i chłodnego.

Źródło artykułu:WP Kobieta