Qaqwqwrqw

Produkty do konturowania. Które wybrać?

Konturowanie to wizualne podkreślanie i tuszowanie poszczególnych partii twarzy. To szybki sposób na wyszczuplenie i skorygowanie tych partii, które naszym zdaniem powinny wyglądać inaczej. Radzimy, które produkty pomogą nam uzyskać profesjonalny efekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobrze wykonturowana twarz wygląda naturalnie
Dobrze wykonturowana twarz wygląda naturalnie (iStock.com, Fot: iStock)
Qaqwqwrqw

Szybki sposób na szczuplejszą twarz

Kiedy konturujemy twarz, posługujemy się tymi samymi kosmetykami, co w codziennym makijażu, czyli podkładami, korektorami, pudrami, rozświetlaczami i bronzerami. Jednak w porównaniu do codziennej gamy kosmetyków nie dobieramy ich dokładnie pod odcień naszej skóry, ale o jeden do dwóch tonów ciemniejsze i jaśniejsze.

Shutterstock.com
Podziel się

Bez pędzli ani rusz

Najprościej aplikować kosmetyki do konturowania za pomocą palców, ale bardziej wydajny makijaż wykonamy przy użyciu dobrych pędzli. Najbardziej przydatny jest pędzel do podkładu oraz wygładzający do podkładu i pudru, którego używamy na sam koniec.

iStock.com
Podziel się

Jak dobrać odcień produktu?

Jeśli użyjemy za jasnych lub za ciemnych odcieni, makijaż będzie karykaturalny, a jeśli kolory kosmetyków będą za bardzo zbliżone do odcienia naszej skóry, nie uzyskamy zadowalającego efektu. Jasny kosmetyk powinien być o odcień bledszy od najjaśniejszych miejsc na twarzy, a przyciemniający o 1 do 2 tonów ciemniejszy. Róż lub bronzer, którego użyjemy do podkreślenia policzków, będzie ciemniejszy od produktu, który nałożymy na skronie. Najprościej wybrać odpowiednio ciemniejsze lub jaśniejsze produkty tej samej marki, z której korzystamy na co dzień. Można też wybrać te, które dobrze współgrają z konsystencją i kolorem z resztą kosmetyków.

Na sucho czy na mokro?

Twarz możemy konturować na sucho i na mokro. Na mokro konturujemy przy pomocy kremowych kosmetyków jak np. podkłady i korektory, a na sucho wszelkiego rodzaju pudrami, bronzerami i rozświetlaczami w sypkiej lub kamiennej postaci. Żeby cały makijaż wyglądał naturalnie, zwracajmy uwagę na kolor skóry na dekolcie i szyi, aby twarz nie odcinała się ciemniejszym i jaśniejszym kolorem. Dotyczy to także makijażu latem i zimą, kiedy nasza skóra zmienia odcień.

iStock.com
Podziel się

Kosmetyki do konturowania – warto wiedzieć

Kiedy nakładasz kosmetyki przyciemniające, pamiętaj, że oświetlenie, które masz w łazience czy przy toaletce będzie się różnić od tego, w jakim przebywasz w ciągu dnia. Spójrz na swoją twarz przed wyjściem z domu lekko z profilu i sprawdź, czy ciemny kosmetyk na policzkach nie stworzył ciemniejszej, nienaturalnej plamy. Podobnie postępujemy z rozświetlaczem, który łatwo przedawkować, a który nie powinien się za bardzo świecić w dziennym świetle.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw