Trwa ładowanie...

Prosta droga do pięknych brwi

Niektóre z nas mają piękne naturalne łuki brwiowe, niewymagające ingerencji. Jednak większość kobiet musi nieco popracować nad rysunkiem tego ważnego elementu twarzy. Dlaczego kształt brwi jest tak ważny? Sugeruje charakter właścicielki. Poprawia lub zniekształca kształt oczu, szerokość nosa, szerokość twarzy. I najważniejsze - jest to element twarzy, który najłatwiej można zmienić, zbliżając go do ideału.

Prosta droga do pięknych brwiŹródło: Jupiterimages
d2fwots
d2fwots

Niektóre z nas mają piękne naturalne łuki brwiowe, niewymagające ingerencji. Jednak większość kobiet musi nieco popracować nad rysunkiem tego ważnego elementu twarzy. Dlaczego kształt brwi jest tak ważny? Sugeruje charakter właścicielki. Poprawia lub zniekształca kształt oczu, szerokość nosa, szerokość twarzy. I najważniejsze - jest to element twarzy, który najłatwiej można zmienić, zbliżając go do ideału.

Brwi mogą stanowić piękną oprawę oczu, ale mogą także wpłynąć niekorzystnie na wizerunek, dlatego bardzo ważne jest, aby były odpowiednio zadbane i podkreślone.

Depilacja brwi

Po wykonaniu demakijażu, należy przy użyciu pęsety usunąć z brwi zbędne włoski, nadając im regularny kształt, a także odpowiednią długość i grubość.

Korekta łuku brwiowego

Aby brwi miały odpowiednią długość i kształt należy za pomocą prostego systemu określić trzy podstawowe miejsca – początek, koniec oraz najwyższy punkt brwi. Bierzemy pod uwagę cztery elementy twarzy: skrzydełko nosa, wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka oraz źrenicę.

d2fwots

Punkt A– pędzel lub kredkę ustawia się pionowo, przykładając go do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka. Końcówka pędzla wyznacza początek łuku brwiowego.

Punkt B - pędzel ustawia się w linii skośnej, od skrzydełka nosa przez źrenicę. Końcówka pędzla wyznacza punkt załamania łuku brwiowego, a tym samym najwyższy punkt łuku brwiowego.

Punkt C - pędzel ustawia się w linii skośnej, od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Końcówka pędzla wyznacza zakończenie łuku brwiowego.

Brew od punktu A do punktu B powinna być grubsza, a od punktu B do punktu C - cieńsza. Kształt brwi powinien harmonizować z typem budowy twarzy. Brwi osób o łagodnych rysach twarzy powinny mieć postać łagodnego łuku. Ostre rysy wymagają wyostrzonej formy łuku brwiowego, natomiast typy mieszane mogą przyjmować formę geometryczną, miękką jak i kształty pośrednie.

d2fwots

Podczas pielęgnacji brwi nie zapominajmy o usunięciu włosków pomiędzy brwiami. Kształt brwi może też poprawić proporcje twarzy. Osoby mające szeroko rozstawione oczy, mogą je optycznie zbliżyć do siebie, przedłużając brwi do środka twarzy (do nasady nosa), osoby, mające blisko osadzone oczy, powinny zrobić odwrotnie, czyli nieco więcej wydepilować włosków pomiędzy brwiami.

Podcinanie brwi? Jeśli po wykonanej depilacji włoski odstają, ponieważ są zbyt długie, można je skrócić za pomocą nożyczek.

Podkreślanie i korygowanie brwi

Mamy do wyboru kilka kosmetyków, które są sprzymierzeńcami w drodze do idealnego rysunku brwi.

d2fwots

Wosk do brwi jest kosmetykiem, który pomaga zachować właściwy kształt brwi, szczególnie brwi „niesfornych”. Kosmetyk ten dostępny jest w wersji bezbarwnej. Woski można stosować na brwiach, które nie wymagają korekty kształtu ani koloru, a jedynie zablokowania, a także na brwiach wcześniej korygowanych przy pomocy kredek, cieni lub pudrów do brwi. Wosk często występuje w postaci żelu zamkniętego w buteleczce ze szczoteczką identyczną jak tusz do rzęs.

Konturówka do brwi musi być twarda, aby makijaż nie rozmywał się. Kolor kredki musimy dobrać do naturalnego koloru brwi. Korekta za pomocą kredki polega na dorysowaniu brakujących włosków. Aby odsłonić miejsca wymagające korekty, szczoteczką sczesuje się włoski w dół, następnie, zaczynając od nasady brwi, wypełnia się puste przestrzenie między włosami. Cienkie kreski dorysowuje się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, zaczynając od górnej krawędzi i kończąc na dolnej. Dzięki temu górna krawędź będzie ładnie zaznaczona, a dolna pozostanie miękka. Na zakończenie należy przeczesać brwi szczoteczką taką jaką używamy do wyczesywania rzęs.

Cienie do brwi służą do przyciemnienia i ujednolicenia koloru brwi. Zamiast cienia do brwi można zastosować brązowy lub grafitowy, matowy cień do powiek. Kosmetyk nabiera się na skośny cienki pędzelek, aplikację zaczyna się od nasady brwi. Za pomocą cienia uzyskujemy bardzo naturalny wygląd brwi, aplikacja cienia jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością tego kosmetyku. W przypadku brwi często zaledwie muśnięcie cieniem, czy dorysowanie trzech brakujących włosków kredką diametralnie zmienia ich kształt.

d2fwots
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwots