Trwa ładowanie...
wesele
03-01-2013 11:55

Przebranie pary młodej i gości

Przebrania za postacie z kreskówek lub z ulubionych kultowych filmów - ona królewna, on - rycerz lub ona - Fiona, a on – Shrek, to rozwiązanie dla tych par, które chcą, aby ich ślub był jeszcze bardziej ekscytujący. Potrzebują oni dodatkowego zastrzyku emocji i niezwykłości i dlatego przebierają się za wymyślone postacie, za tych - którymi nie są.

Przebranie pary młodej i gościŹródło: 123RF
d37ukxr
d37ukxr

Przebrania za postacie z kreskówek lub z ulubionych kultowych filmów - ona królewna, on - rycerz lub ona - Fiona, a on – Shrek, to rozwiązanie dla tych par, które chcą, aby ich ślub był jeszcze bardziej ekscytujący. Potrzebują oni dodatkowego zastrzyku emocji i niezwykłości i dlatego przebierają się za wymyślone postacie, za tych - którymi nie są.

Uroczystości ślubne w przebraniu nie są możliwe przy zawieraniu ślubu sakramentalnego w Kościele - bo ceremonia kościelna jest radosna, ale nie śmieszna, natomiast zdarzają się przy zawieraniu ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Ślub w USC dopuszcza coraz częściej nie tylko wybór miejsca - śluby udzielane są nie tylko w urzędzie, ale też np. w parkach, pałacykach itp., ale też lekkie odstępstwa od formy - czyli np. występowanie podczas uroczystości w przebraniu.

Bawią się wszyscy

Podstawowym warunkiem powodzenia takiej uroczystości jest, by uczestniczyli w niej wszyscy, albo przynajmniej większość. Przebrać powinna się zatem nie tylko młoda para i jej świadkowie oraz rodzice, ale także zdecydowana większość zaproszonych gości. Ślub w przebraniu, choć ma złamać konwencję normalnego ślubu.

W białej sukni i garniturze, sam też nie jest wolny od innych, nowych konwencji, które pojawiają się w miejsce tych tradycyjnych zasad - a jedną z tych nowych konwencji jest właśnie konieczność włączenia w zabawę jak największej ilości uczestników. I tu zasada surowa: przebrania wszystkich muszą być jak najbardziej odpowiednie do przyjętego tematu. Jeśli nie będą bawić się wszyscy, przebrani będą wyglądać dziwnie i mogą się czuć nieswojo - lub nieswojo poczują się nieprzebrani. Jeśli więc marzysz o uroczystości w bajkowym czy kultowym stylu, przed podjęciem decyzji o jej zorganizowaniu, zastanów się, czy weselnicy podzielą to pragnienie i czy - przebrani - też będą w stanie dobrze bawić się na takim ślubie.

d37ukxr

Uwaga na szczegóły

A reszta zasad sprowadza się do rady: zadbaj o każdy szczegół. I nie jest to zadanie łatwe - nawet zorganizowanie tradycyjnej uroczystości ślubnej jest bardzo trudne i czasochłonne, a przecież tak wiele jest sklepów, w których można dostać stroje, dodatki i tak wielu jest stylistów i fryzjerów, którzy potrafią dobrze przygotować młodą parę do ceremonii.

Tymczasem w przypadku ślubu w przebraniu nie tylko znalezienie odpowiednich strojów jest niemal niemożliwe ale także wszystkie inne kwestie należy zorganizować samemu - nie tylko makijaż i stylizację, ale także dekoracje sali weselnej. Sprawa nie jest bagatelna, bo bez odpowiednich dekoracji i stylizacji gra wydaje się niewarta zachodu. Para, która marzy o ślubie w przebraniu będzie więc miała dużo więcej pracy z jego przygotowaniem - i to - niestety - bez żadnej pewności, że impreza będzie udana.

Na koniec pytanie

Na koniec warto jeszcze zadać sobie pytanie: czy warto? Na pewno będzie inaczej i wszyscy taki ślub zapamiętają - nie tylko weselnicy, ale i urzędnicy udzielający ślubu, a nawet przechodnie. Ale w ceremonii ślubnej nie o niezwykłość przecież chodzi, ani o to, by goście na zawsze ją zapamiętali.

Najważniejsze jest, by młoda para dobrze ją przeżyła i poważnie potraktowała - na tyle poważnie, by całe jej wspólne życie było oparte na złożonej przysiędze małżeńskiej. Oparte na tyle mocno, by związek przetrwał wszystko - wszelkie niepowodzenia, trudności materialne, choroby i nieszczęścia. Wygląda na to, że nie zawsze warto mieć ślub jak z bajki? Bo czy uroczystość utrzymana w stylu baśniowym nie sprawi, że i złożona podczas niej przysięga wydawać się będzie jedynie elementem zabawy?

(bb)/ kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

* Noclegi dla gości weselnych*

d37ukxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ukxr