Trwa ładowanie...
d4ct6ym
d4ct6ym

Przyczyny problemów miejsc intymnych

Okolice intymne, szczególnie u kobiet, są bardzo delikatne i wrażliwe. Łatwo ulegają otarciom i podrażnieniom, dlatego wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ct6ym

Okolice intymne, szczególnie u kobiet, są bardzo delikatne i wrażliwe. Łatwo ulegają otarciom i podrażnieniom, dlatego wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji.

Kosmetyki do higieny intymnej polecane są do stosowania profilaktycznego. Preparaty powinny zawierać prebiotyk i kwas mlekowy, które odbudowują naturalną mikroflorę organizmu, zapewniają komfort miejsc intymnych oraz przyspieszają regenerację drobnych uszkodzeń, otarć i odparzeń.

Poprzez niewłaściwą pielęgnację łatwo o zachwianie prawidłowego odczynu pH miejsc intymnych. Kwaśne środowisko utrzymuje specyficzna mikroflora, wspomagana pałeczkami kwasu mlekowego LAB (Lactic Acid Bacteria). Gdy równowaga prawidłowej mikroflory okolic intymnych zostaje zachwiana, wzrasta ryzyko podrażnień i zakażeń, co może prowadzić do uciążliwych dolegliwości. Sprzyjają temu kuracje antybiotykowe oraz antykoncepcja. Kolejne czynniki to zaburzenia hormonalne związane z okresem ciąży bądź menopauzy, alergie czy cukrzyca.

d4ct6ym

Przede wszystkim jednak należy zadbać o prawidłową higienę codzienną. Do mycia nie używajmy gąbek – stanowią idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Należy również uważać na mydła, ponieważ posiadają wysokie pH (zasadowe) oraz ograniczyć kąpiele w wannie. Podrażnienia mogą także powodować zapachowe wkładki (najlepiej stosować te wykonane z „oddychającego materiału”). Częstą przyczyną powstawania infekcji jest noszenie zbyt obcisłej bielizny i spodni.

- Kupując żele do higieny intymnej wybierajmy takie, które dzięki zachowaniu lekko kwaśnego odczynu pH zapewniają fizjologicznie prawidłowy stan skóry i śluzówki miejsc intymnych - radzi Sylwia Jakubowska, Marketing Manager z Floslek Laboratorium.

Na przykład - kojący żel do higieny intymnej - zawiera ekstrakt z mydlnicy o własnościach myjących oraz ekstrakt z rumianku o działaniu antyseptycznym, uspokajającym i przyspieszającym gojenie. Wzbogacony o prebiotyk, który odnawia naturalną florę bakteryjną, stymuluje rozwój bakterii przyjaznych skórze oraz hamuje rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych. Stosowany regularnie zapewnia komfort i przyspiesza regenerację drobnych uszkodzeń, otarć i odparzeń. Dzięki zachowaniu lekko kwaśnego odczynu pH zapewnia fizjologicznie prawidłowy stan skóry i śluzówki miejsc intymnych.

Łagodny żel do higieny intymnej - zawiera ekstrakt z mydlnicy o własnościach myjących oraz ekstrakt z prawoślazu o działaniu przeciwzapalnym, powlekającym i zmiękczającym. Wzbogacony o prebiotyk, który odnawia naturalną florę bakteryjną, stymuluje rozwój bakterii przyjaznych skórze oraz hamuje rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych. Stosowany regularnie zapewnia komfort i przyspiesza regenerację drobnych uszkodzeń, otarć i odparzeń.

d4ct6ym

Nawilżający żel do higieny intymnej wzbogacony jest o ekstrakt z aloesu o działaniu przeciwzapalnym, nawilżającym i łagodzącym podrażnienia, a żel regenerujący zawiera ekstrakt z babki lancetowatej o działaniu przeciwzapalnym, przyspieszającym gojenie i regenerację naskórka.

na podstawie informacji Floslek/(gabi), kobieta.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY:

* Stres podnosi ryzyko bakteryjnych zakażeń pochwy*

* Higiena intymna dla aktywnych*

* Kobiety kobietom wilkiem, czyli o taryfie ulgowej w czasie miesiączki*

d4ct6ym

Podziel się opinią

Share

d4ct6ym

d4ct6ym